Sadık Çiftpınar transferi için flaş açıklama: "Sadık'ın önünü kapatmak istemiyoruz"

28 Aralık 2018 14:34- Son Güncelleme - 28 Aralık 2018 17:34
Google news abonelik

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Evkur Yeni Malatyaspor’un Sportif Direktörü Ali Ravcı, transfer konusunda önemli mesajlar verdi. Ravcı, Sadık Çiftpınar konusunda, “Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin Sadık ile ilgilendiği doğru. Biz oyuncumuzun önünü kapatmak istemeyiz” diye konuştu.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Ali Ravcı’nın açıklamalarından Ajansspor’un derledikleri şu şekilde;

"Başarı, 1-2 ayda kazanılacak bir şey değil"

Bu sezon başından bugüne kadar takımı bu noktaya getiren oyunculara, teknik heyete ve tüm çalışanlarımızı kutluyorum. İyi bir çalışma ortamımız var. Bir aile ortamı hazırladık. Yeni Malatyaspor’daki 5. sezonumu geçiriyorum. Teknik heyetin ve bizlerin rahat çalıştığı bir ortam var. Bu ortamı sağlayan başkanımız Adil Gevrek ve yönetim kuruluna da teşekkür ediyorum. Hepimizin ortak gayesi var; Yeni Malatyaspor’u iyi bir noktaya getirmek. Bu başarı 1-2 ayda kazanılacak bir şey değil. Başarıyı kimse altın tepsiyle size sunmuyor. Bu başarı tesadüf değil. Takımımızı daha iyi noktalara getirmek için var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

"Transferlerimiz olacak, çıtayı düşürmeyeceğiz"

"Transferlerimiz olacak, çıtayı düşürmeyeceğiz"

Her sezon başında bir hedef koyuyoruz. Hedefsiz bir insan olmayacağı gibi bir takım da düşünülemez. Süper Lig’e çıktığımızda önceliğimizin kalıcı olmak olduğunu söyledik. Ligi tanıdıkça başka hedefler koyduk. Sezon başında kampta sakatlarımız olduğu için 12-13 oyuncuyla çalışma durumumuz oldu. Fakat; hiçbir zaman mazeret üretmedik. Hedeflerimizin biraz üzerine çıktık. İkinci yarı zor geçecek. Transferlerimiz olacak. İnşallah ikinci yarı da bu çıtayı düşürmeden başarıyı sürdürmek istiyoruz. Bugüne kadar mazeretlerin arkasına sığınmadık ve sadece işimizi yapmaya çalıştık. Takımın bu başarısı, tamamen bir aile ortamı olmasından kaynaklanıyor. Samimi bir hava var. Sevgi ve saygı başarıda önemli. Bundan dolayı da son derece mutluyuz.

"Fenerbahçe ve Beşiktaş Sadık ile ilgileniyor"

"Fenerbahçe ve Beşiktaş Sadık ile ilgileniyor"

Sadık Çiftpınar çok sevdiğimiz bir oyuncu. Geldiği günden bugüne üzerine koyarak gitti. Bize ciddi katkısı oldu. Oyuncu karakterinden de kişisel karakterinden memnunuz. Fenerbahçe ve Beşiktaş Sadık ile ilgileniyor. Üzerinde emeğim var. Ama henüz netleşen bir şey yok. Başkanımız görüşmelerini sürdürüyor. Sadık gibi başka oyuncularımıza da teklifler var. Başkan, yönetim kurulu konuşuyor, görüşüyor. Kulübün menfaati ne yöndeyse o şekilde bir adım atılacaktır.

"Sadık'ın önünü kapatmak istemiyoruz"

Sadık için elbette bir bedel söz konusu. Ama bu belirlenen bedeller, kanun ya da ayet değil. Kazan-kazan yöntemiyle görüşmeler sürüyor. Sadık’ın önünü de kapatmak istemiyoruz. Sevdiğimiz, değer verdiğimiz bir oyuncu kardeşimiz. Durumunu hep birlikte göreceğiz.

"Taraftarlarımızla birlikte büyük başarılara imza atacağız"

"Taraftarlarımızla birlikte büyük başarılara imza atacağız"

Malatya, şehir olarak başarılara alışmış bir şehir. Taraftarlarımız bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmıyor. Bizim itici gücümüz onlar. Taraftarlarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Bizim güzel bir stadımız var. O stadyumda taraftar sayısını artırarak maçlara çıkmak istiyoruz. İnşallah taraftarlarımızla büyük başarılara imza atacağız. Buna inanıyorum.