Sadri Şener'den Muharrem Usta'ya eleştiri: Kaçıp kurtulma...

15 Mart 2018 11:19- Son Güncelleme - 15 Mart 2018 11:19
Google news abonelik

Trabzonspor’da kongre öncesi sular durulmuyor. Mevcut başkan Muharram Usta’nın Kendi yönetimim dönemimde gerçekleştirdiğim borçlanmayı üstleneceğim. Benden önceki yönetimler de kendi dönemlerindeki borçlanmaları karşılasınlar” açıklamasına flaş bir yanıt geldi.

Şener'den cevap geldi

Bordo-mavili kulübün eski başkanlarından Sadri Şener, ”Bu iş zıvanadan çıktı. Kaçıp kurtulma formülü gibi bir şey haline döndü” diye konuştu.

“Tuhaf bir açıklama yapmış”

Gazete Habertürk'ten Haluk Ayyıldız'ın haberine göre; Sadri Şener, bu öneriyi garip karşıladığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Biz onları ödeyelim ama herkesin döneminde alınıp satılan futbolcuların paraları da bize mi verilecek? Tuhaf ve komik bir açıklama yapmış. Bu iş zıvanadan çıktı. Kaçıp kurtulma formülü gibi bir şey haline döndü.”

“Hibeler de alınacak mı?”

“Peki o zaman herkes hibe ettiklerini de geri alacak mı? Mesela ben kendi dönemimde hibe ettiklerimi geri alacak mıyım? O zaman geçmişe dönük bütün başkanlar hesap kitap yapsın. Ben 177 milyon TL borç ile bıraktım. Ama kazanılmış 1 lig şampiyonluğu, Türkiye Kupası ve Süper Kupa şampiyonluğum vardı. Beşiktaş’ın 2 milyar TL borcu var. Ama kazandığı 2 şampiyonluk ve Avrupa başarıları var. Kulüpte hiçbir başarı kazanamayanlar bu borcu ödesin."

Usta: Cenaze gecemizde istifa ettiler

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, kongre süreci ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. Kendi dönemindeki borçları ödeyeceğini ve tarihe Bordo-Mavili kulübü borçlandıran başkan olarak geçmeyeceğini yineleyen Usta, “Aslında hüzünlüyüm. Bu sene iyi işler yapmak istedik, yoğun çaba sarf ettik ama çeşitli nedenlerle olmadı. En azından Avrupa hedefimiz var, onu kaçırmamalıyız. Kongre kararı zor bir karardı. Bütün camia şunu bilsin ki, Trabzonspor’un geleceğini en erken zamanda planlaması lazım” şeklinde konuştu.

Bu duruma nasıl gelindi?

Usta, ligin ilk yarısındaki Yeni Malatya yenilgisinin ardından gelen istifalara da değinerek sözlerini şöyle noktaladı: “Zaten bizim son dönemimizdeki performansa baktığımızda bir başkan olarak çok canımız sıkılıyordu. Bir Malatya maçına bakıyoruz... Bizim cenaze gecemizde yönetimden topluca istifa edenler olması, benimle yürüyen arkadaşlara çok etik dışı şekilde ‘İstifa edin, yönetim düşsün’ teklifi yapılması bizi böyle bir duruma getirdi.” (Htspor)