Saffet Sancaklı, Beşiktaş - Galatasaray maçındaki favorisini açıkladı

01.12.2017 - 19:29 | Son Güncellenme: 01.12.2017 - 19:29

Beşiktaş – Galatasaray derbisi öncesi her iki takımın da formasını giyen isimlerden biri olan ve yaşantısına günümüzde milletvekili olarak devam eden Saffet Sancaklı değerlendirmelerde bulundu.

Radyospor’da yayınlanan Haber Aktif programında İlker Koç ve Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Sancaklı, gollü bir derbi maç beklediğini ifade etti. Sancaklı’nın açıklamaları şu şekilde:

"Gollü bir maç olacağını düşünüyorum"

İki takıma da başarılar diliyorum. Hakemin konuşulmadığı bir maç olsun. Çok çekişmeli geçecek. Galatasaray’ın hücuma yönelik bir futbolu var. Beşiktaş zaten 2 yıldır bunu yapıyor. Şampiyon takımların zaten bunu yapması lazım. Defans yaparak şampiyonluk 100 yılda bir kere olur. Ben bol gollü geçecek diye düşünüyorum. Her iki tarafta da gol atacak isimler var. Gollü bir maç olacak diye düşünüyorum.

Golcüler hakkında

Gomis de Cenk de iyi oyuncular. Cenk, özellikle bu sene tahmin ediyorum daha iyi çalışıyor. Bu sene büyük bir aşama kaydetti. Bazı eksiklerini kapattı ve komple bir santrafor oldu. Gomis de beklenenden iyi bir performans gösterdi. Ben tabii yerliden yanayım.

"Galatasaray'ın bu noktaya gelmesi başarı"

Bu tip maçlarda tek santrafor ve orta sahanın kalabalık olmasını daha doğru buluyorum. Galatasaray, Başakşehir karşısında ne yapmıştı? Başakşehir sürklase etti. Hızlı orta saha oyuncuları vardı. Tudor’un hangi sistemle çıkacağı bence belli. Tudor bilinen bir oyuncuydu. Ben de karşılıklı oynadım. Karabük’te de iyiydi. Bir anda bir sürü oyuncu alıp bu noktaya gelmesi başarı. Tabii ki Tudor’un da bunda payı vardır. İkide bir hoca değişikliği konuşulması enteresan. Gider dediğiniz adam lider durumda. Sanki Tudor hiçbir şeyden anlamıyor gibi konuşuluyor. Bir takım liderse hocası kim ise onun da bir payı vardır diye düşünüyorum.

"Önceki dönemle şu anki dönem arasında heyecan farkı yok"

Futbol artık değişti ve makineleşti. Ama bizim zamanımızla şu anki derbinin heyecanı arasında bir fark yok. Her iki takıma da başarılar diliyorum. Ülkemizin şu mutsuz günlerinde bu derbi centilmence geçsin. Oyuncular bunun farkında ama yöneticiler ve taraftarlar da farkında olsun. Hak edenin kazanacağı bir maç olsun.

YASAL UYARI : BU HABER AJANSSPOR.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ.

Senin için hazırladığımız haberler