Saffet Sancaklı'dan Rasim Ozan'a sert sözler

20.11.2017 - 21:33 | Son Güncellenme: 20.11.2017 - 21:33

MHP'nin sporcu kökenli ve Balkan Türkü milletvekili Saffet Sancaklı, Rasim Ozan Kütahyalı'nın inanılmaz sözlerine sert yanıt verdi. Sancaklı, Beyaz TV sahibi Osman Gökçek'i de arayıp tepki gösterdi.

Beyaz TV'nin spor yorumcusu gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı'nın canlı yayında Boşnakların adının geçtiği çirkin bir ifade kullanması üzerine, Balkan Türkü olan MHP Kocaeli Millietvekili Saffet Sancaklı, çok sert tepki gösterdi.

"Haberim yok"

Beyaz TV'nin sahibi Osman Gökçek'i sabah erken saatlerde telefonla aradığını söyleyen Saffet Sancaklı: "O şahsın ekrandan alınmasını istedim" dedi. Saffet Sancaklı, Osman Gökçek'in kendisine "haberim yok olaydan" dediğini kaydetti.

Rasim Ozan Kütahyalı'ya ateş püsküren Saffet Sancaklı Turkiye Gündemi yazarı Müşerref Seçkin'e şu açıklamayı yaptı. "Şerefsiz oğlu şerefsiz. Böyle insanların artık toplum dışına çıkarılması lazım. Bu işin peşini bırakmayacağım."

Rasim Ozan Kütahyalı ise olayla ilgili şu açıklamaları yaptı:

Olay şöyle gelişti:Dün bana yapılan şaka sonrası bayılır gibi oldum ve Ahmet Çakar beni kusturmaya çalışarak müdahele etti.O sırada kendime geldiğimde internetten böyle bir kusturma yöntemi var Çakar da onu yapıyor diye yorumlar okudum.Hayatımda ilk kez duyduğum bir laftı.Bunu da canlı yayında geyik olsun diye söyledim.

O sözle kastım Çakarlın beni kusturmaya çalışması olaydı.Ama bir baktım iş nerelere gelmiş.Hayret ettim.Bu gece de bu konuda canlı yayında açıklama yapacağım. 

Yaptığım konuşmadan cımbızlanan sözün her ne nedenle olursa olsun maksadını aştığını gördüm. Bu saçma olaydan dolayı başta Boşnak kardeşlerim olmak üzere tüm incinen izleyicilerimizden özür dilerim. Bir kişi bile incinse çok üzülürüm. Beyaz TV ailesinin içinde bulunan tüm kardeşlerimizi de bu vesileyle üzdüğüm için de özür dilerim. Çünkü hiçbiri benim vesilemle saldırı görmeyi hak etmiyor bu olayda.

(Fanatik)

Rasim Ozan Kütahyalı'nın Beyaz TV ile bağlarının kesilmesinden sonra Saffet Sancaklı sosyal medya hesabından bir açıklama daha yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Rasin Ozan Kütahyalı denen o an itibari ile Beyaz TV'den kovulmuştur

Senin için hazırladığımız haberler