AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Sağlam: "Bu kirli futbol düzeninde tertemiz kalabilmek de şampiyonluktur"

İlk Yayınlanma : 09 May 2021 - 23:21 / Son Güncelleme : 09 May 2021 - 23:32

Süper Lig'e çıkma şansını play-off'ta kovalayacak olan Yılport Samsunspor'da teknik direktör Ertuğrul Sağlam, Adanaspor maçı sonrası değerlendirmelerde bulundu.

Sağlam: "Bu kirli futbol düzeninde tertemiz kalabilmek de şampiyonluktur"

AJANSSPOR - HABER

TFF 1. Lig'in 34. ve son haftasında Yılport Samsunspor, deplasmanda Adanaspor'u 2-0 yenmesine rağmen Süper Lig'e çıkamadı. Karadeniz ekibi, Süper Lig şansını play-off'ta kovalayacak.

Karşılaşma sonrası ise Yılport Samsunspor'da teknik direktör Ertuğrul Sağlam, sert açıklamalarda bulundu.

"Biz sadece Süper Lig hayalimizi 25 Mayıs'a kadar erteledik"

Sağlam "Ben oyuncularımızı kutluyorum. Şampiyonluk puanına ulaşmış bir takım. Gerçekleri göz önünde aldığınız zaman Süper Lig'e çıkamıyor gibi görünüyor ama birinciyle aynı puanda olması başarısızlık olarak değerlendirilemez. Biz sadece Süper Lig hayalimizi 25 Mayıs'a kadar erteledik. Bu takım Allah'ın izniyle Süper Lig'e çıkacak. Hedefimize inanarak yolumuza devam edeceğiz. Yapmamız gereken bugünü kenara bırakıp yarından itibaren bizi bekleyen eleme ve final maçına en iyi şekilde hazırlanabilmek. Moralimizi bozmadan eski inancımızın sütüne ekleyerek işimize devam etmek. Son süreçte ligde yaşananları üzüntüyle izledik. Futbolculara bizim gözümüzde şampiyon olduklarını söyledim. Bu kirli futbol düzeninde tertemiz kalabilmek de şampiyonluktur. Yaşananaları bütün ülke gördü. Daha sonra açıklama da yaparız. Süper Lig'e çıkacağız. Buna sonuna kadar inanıyoruz. 25 Mayıs'ta Samsunspor Süper Lig'de olacak." ifadelerini kullandı.

Yarından itibaren bugünün etkilerini üzerlerinden atacaklarını vurgulayan Sağlam, şunları kaydetti:

"Tertemiz dürüst bir şekilde maçlarımızı oynadık"

"İnşallah önce Altınordu ile oynayacağımız maçları iyi oynayıp, daha sonra da play-off finalinde iyi bir performans ortaya koyarak Süper Lig'e çıkacağız. Ben buna yürekten inanıyorum. Son dönemde futbol adına yaşananları güzel ülkem hak etmiyor. Bu futbol düzeninde, kirlenmiş futbol düzeninde temiz kalabilmek de aslında şampiyonluktan daha değerli. Biz Allah'a şükür bunu yaptık. Tertemiz dürüst bir şekilde maçlarımızı oynadık ve sonunda ortaya çıkan sonuca rıza gösterdik. Allah'ın izniyle bundan sonraki süreci çok iyi geçirip, Samsunspor'u Süper Lig'e çıkaracağız. Buna yürekten inanıyorum."