AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Sağlam’dan Samsunspor camiasına söz

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 15 Nis 2021 - 20:05 / Son Güncelleme : 15 Nis 2021 - 21:10

TFF 1. Lig ekiplerinden Yılport Samsunspor’un teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, “Bu takımı Süper Lig'e taşıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

AJANSSPOR-HABER

TFF 1. Lig’de Menemenspor ile 2-2 berabere kaldıktan sonra şampiyonluk yolundaki avantajını Adana Demirspor’a kaybeden ve 3. sıraya gerileyen Samsunspor’da, teknik direktörü Ertuğrul Sağlam açıklamada bulundu.

 

'Menemen maçına çok üzüldük'

Şampiyonluk hakkındaki görüşlerini dile getiren deneyimli çalıştırıcı, “Menemenspor mücadelesindeki puan kayıpları bu armaya gönül veren herkesi çok derinden yaraladı. Ben ve ekibim de beklenmeyen bu sonuç karşısında son derece üzgünüz” dedi.

'Yolumuzdan dönmeyiz'

Sağlam sözlerini şöyle sürdürdü: “Bununla beraber bu sonucu büyük bir avantaj kaybı olarak değerlendirip, bu puan kaybının bizi inandığımız yoldan döndürmesine izin veremeyiz. Elbette içimiz buruk, elbette kötü bir gece geçirdik. 

'Samsunspor ayağa kalkacak'

Bugün toparlanıp, yola çıktığımız günü hatırlayarak ayağa kalkmak durumundayız. Bizi yeniden kendimize getirecek dersleri alacağız ve Süper Lig hedefimize daha çok sarılacağız. Geçtiğimiz hafta ifade ettiğim gibi, son düdük çalana dek tek yürek, tek yumruk olursak biz bu işi başarırız.” 

Sağlam: Şampiyonluk kolay kazanılmaz

Hiçbir şampiyonluğun kolay kazanılmadığına vurgu yapan Ertuğrul Sağlam, “Bundan sonra da işimiz kolay olmayacak. Her takımın rakibini yendiği ligde, yapabileceğimiz ve odaklanacağımız tek nokta önümüzdeki maçları kazanmak olacak. 

'Süper Lig'e taşıyacağız'

Hiçbir mazeretin ve bahanenin kabul edilmeyeceği haftalara geldik. İnanç ve azimle tutkumuzu ortaya koyup kalan tüm maçlarımızı kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapacağımızdan ve Samsunspor’u Süper Lige taşıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı.