Sağlık Bakanı Koca'dan Koronavirüs açıklaması! Vaka hangi şehirde?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de 1 kişiye koronavirüs teşhisi konulduğunu açıkladı.Peki Coronavirüs hangi şehirde meydana geldi? Bakan Koca'nın açıklamalarının ardından vatandaşlar, vakanın hangi şehirde tespit edildiğini araştırmaya başladı. Türkiye'de koronavirüs vakası olan vatandaş kim, hangi şehirde?
11 Mart 2020 01:05- Son Güncelleme - 11 Mart 2020 01:05
Google news abonelik
Sağlık Bakanı Koca'dan Koronavirüs açıklaması! Vaka hangi şehirde?

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının tespit edildiğini açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: "Ülkemizde ilk Koronavirüs vakası görüldü, virüs bulaşmışsa bu çok sınırlıdır, ülkemiz hazırdır'' dedi. Koca'nın açıklamalarının ardından vatandaşlar, vakanın hangi şehirde tespit edildiğini araştırmaya başladı. Türkiye'de koronavirüs vakası olan vatandaş kim, hangi şehirde? İşte detaylar...

Türkiye'de Coronavirüs hangi şehirde?

Sağlık Bakanı Koca, yaptığı açıklamalada 'Akşam saatlerinde bir vatandaşın test sonucu pozitif çıktı. avrupa üzerinden bulaşmış. hasta erkek. genel durumu iyi, aile bireyleri müşahede altındadır. ilk vak'adır. zorunlu olmadıkça yurt dışına çıkmayalım. tedbirlerde anahtar kelimemiz yurt dışından dönenlerin 14 gün izole edilmesidir. ellerimizi tam olarak yıkamak' dedi. 

Koca, ailesinin de gözlem altına alındığını bildirdiği vakaya yakalanan erkek vatandaşın isim ve şehir bilgisini ise paylaşmadı. Virüsün ise Avrupa'dan geldiği belirtildi.

 
 

Tuncay Şanlı'nın Premier Lig'de attığı en güzel goller