AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Sahada birbirine giren Bursaspor-Beşiktas koçları hız kesmedi

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 09 Eki 2021 - 23:40 / Son Güncelleme : 09 Eki 2021 - 23:48

Bursaspor-Beşiktas basketbol takımları arasında oynanan maçta tartışma yaşayan Ahmet Kandemir ile Nedim Yücel'in öfkeleri dinmiyor.

Sahada birbirine giren Bursaspor-Beşiktas koçları hız kesmedi

AJANSSPOR - HABER

ING Basketbol Süper Ligi’nin 3’üncü haftasında Beşiktaş Icrypex deplasmanda Frutti Extra Bursaspor’u 76-73 mağlup ederek ligdeki ilk galibiyetini aldı. Ancak Bursa'da Tofaş Spor Salonu'nda oynanan Bursaspor Beşiktaş maçında kavga çıktı. Taraftarın kavgası maçın durmasına sebep oldu. Polislerin araya girmesiyle taraftarlar sakinleştirildi. Taraftarların sakinleşmesinin ardından maç devam etti. Polis ekipleri başka bir kavganın çıkmaması için güvenlik önlemlerini arttırdı.

Nedim Yücel'in Beşiktaş'tan ihracı isteniyor

Karşılaşma sonrası Beşiktaş kongre üyesi olan Frutti Extra Bursaspor Genel Menajeri Nedim Yücel'in Beşiktaş Icrypex Başantrenörü Ahmet Kandemir tarafından kulüpten ihracı istendi. 

Ahmet Kandemir, kongre üyesi olan Nedim Yücel'in ihracı için dilekçe vereceğini söyleyerek, şu ifadeleri kullandı:

"Beşiktaş kongre üyesi olarak Beşiktaş antrenörüne saldırdı"

"Maçtan bir gün önce antrenman yapmamızı önlemek için defalarca saati değiştirdiler, biz de sonunda antrenman yapmamaya karar verdik. Maç boyunca tribünlerden kulübümüze küfür edildi ama bunlar maçın hakemleri tarafından duyulmadı. Maç sırasında Nedim Yücel'in sahaya girdiği pozisyonda hakemlere 'Biz yapsak teknik faul verip atarsınız' dedim. Sanırım bu sözlerime takıldı ve devre sonunda soyunma odasına giderken ev sahibi takımın menajeri olarak gereksiz konuşmalar yapmaya başladı. Ben de dönüp bir şeyler söyledim. Nedim Yücel bir Beşiktaş kongre üyesi olarak Beşiktaş antrenörüne saldırdı ve dolayısıyla kulübümüze yanlış yaptı. Disiplin kuruluna sevki için başvurumu yapacağım. 

Frutti Extra Bursaspor Genel Menajeri Nedim Yücel: "Biraz cesareti varsa kamuoyu ile paylaşmasını bekliyorum"

Bursaspor Genel Menajeri Nedim Yücel ise Beşiktaş Icrypex Başantrenörü Ahmet Kandemir'e "Cesareti varsa gözlemci tarafından da duyulan sözlerini kamuoyu ile paylaşsın." ifadelerini kullandı.

"Tek amacı maçı provoke etmek"

Yücel, konuyla ilgili yaptığı paylaşımda "21 yıl profesyonel oyuncu, 5 yıldır da genel menajer olarak bulunduğum parkeye ilk defa böyle çirkin bir görüntü içinde bulundum ve bundan dolayı spor camiasına özürlerimi sunarım. Fakat maç boyu tek amacı maçı provoke etmek olan bu şahsın soyunma odasına doğru giderken bana dönüp hayatımdaki en önemli değerlerime söylediği, maçın gözlemcisi tarafından da duyulan sözleri biraz cesareti varsa kamuoyu ile paylaşmasını bekliyorum. Saygılarımla." dedi.