"Sahada şehrini savunan bir takım vardı"

Son dakika haberi... Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, Fenerbahçe maçını değerlendirdi. Peki Ömer Erdoğan ne dedi? İşte detaylar...
21 Eylül 2020 22:22- Son Güncelleme - 21 Eylül 2020 22:23
Google news abonelik
"Sahada şehrini savunan bir takım vardı"

Ömer Erdoğan, golsüz sona eren Fenerbahçe maçının ardından düşüncelerini dile getirdi.

Yayıncı kuruluşa konuşan Erdoğan, "Futbolcu kardeşlerimin çok büyük payı var. Antrenmanlarda çok iyi çalışıyorlar, kamp dönemini çok iyi geçirdik. Gol yemedik, pozisyona girmekte zorlandık. Sahada gerçekten şehrini savunan, mücadele eden, pozisyon vermeyen bir takım vardı. Hücum anlamında daha üretken olabiliriz. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.

1 puanın galibiet kadar önemli olduğunu söyleyen Erdoğan, "Karşımızda ciddi bir rakip vardı. Fenerbahçe'nin merkezde baskılı oynayacağını biliyorduk biz de bu yüzden çok pas yapamadık ve üretken olamadık. Hücum anlamında istediklerimizi tam anlamıyla uygulayamadık. 9 kişi kaldıktan sonra bu 1 puan bizim için galibiyet kadar önemli" dedi.

"10 kişi kalana kadar pozisyon vermedik"

Müsabaka sonrası basın toplantısında konuşan Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, önemli bir puan aldıklarını ifade ederek, “Geçen hafta Başakşehir’i Antep’te yendikten sonra yine bir zor rakiple oynadık. Bu sene en çok yatırım yapan bir rakiple oynadık. Zor geçeceğini biliyorduk. Takımsal anlamda çok iyi savunduk, oyuncularımı kutluyorum. Uzatmalara kadar savaştı oyuncular. Ofansif anlamda eksikliklerimiz vardı. Topu 3. bölgeye taşıyamadık, pozisyona giremedik. 10 kişi kalana kadar pozisyon vermedik. 9 kişi kaldıktan sonra karambolden pozisyona girdi rakibimiz. Oyuncu grubum adam gibi sahada mücadele etti. Eksik kalmamıza rağmen herkes birbirinin açığını kapattı. Bu maçı artık unutup analinizi yapacağız. Önümüzdeki cumartesi oynayacağımız Kasımpaşa maçına odaklanacağınız” diye konuştu.

Sackey ve Riberio’nun ikinci sarı karttan gördüğü kırmızı kart için konuşan Erdoğan, “Kartları izleme fırsatım olmadı. Onun da analizini yapacağız. Oyuncuların hatası varsa uyaracağız. Eksik bırakmak takımı zor durumda bırakıyor. İzledikten sonra daha sağlıklı yorum yapabilirim” ifadelerini kullandı.

“Ofansif anlamda daha üretken olmamız gerek”

Oyun felsefeleri hakkında konuşan Erdoğan, “Bizim oyun felsefemizde sürekli pas yapmak, hücum yapmak durumu var. Bunu geçen hafta Başakşehir karşılaşmasında da çok iyi yaptık. Daha iyi yapabiliriz. Onun da çalışmalarına devam edeceğiz. 9 kişi kalınca eksik kalan takım biraz daha fazla efor harcayıp canla başla oynamaya başlıyor. Rakip de 9 kişi kalmanın rahatlığıyla müsaade etmiş olabilir. Bu da önemli bir bakış açısı. Bizim oyun felsefemizde pasa dayanıklı antrenmanlarımız oluyor. Ofansif anlamda daha üretken olmamız kesin” şeklinde konuştu.

 Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.