AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Ferrari F1 takımı, Türkiye Grand Prix'si için İstanbul’da

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 28 Eyl 2021 - 19:13 / Son Güncelleme : 28 Eyl 2021 - 19:22

2021 Türkiye Grand Prix'sine sayılı günler kala F1 araçları ve malzemelerini taşıyan takım tırları, İstanbul sokaklarında gözükmeye başladı

Ferrari F1 takımı, Türkiye Grand Prix'si için İstanbul’da

Orhan GÜLEK - AJANSSPOR

8-10 Ekim'de İstanbul'da gerçekleştirilecek Formula 1 yarışlarına katılacak araçları ve gerekli malzemeleri taşıyan tırlar ülkemize gelmeye başladı.

İlk olarak Formula 1'in köklü takımı Scuderia Ferrari'nin tırları İstanbul'a geldi. Son olarak Rusya Grand Prix'si sonra Soçi kentinden yola çıkan tırlar, 2021 Türkiye GP için bugün İstanbul trafiğinde görünmeye başlandı.

Tırlar neler taşıyor?

Yarışın yapılacağı İstanbul Park'a doğru hareket eden tırda; Formula 1 araçları, yedek parçalar, şasi, aletler, mühendislerin çalışacağı ofisler, telemetri ekipmanları yer alıyor.

2021 Türkiye Grand Prix'si ne zaman?

Türkiye Grand Prix'sinin sıralama turları 8 Ekim günü TSİ 16.00'da gerçekleştirilecek. 44 turluk yarış ise 10 Ekim Pazar günü aynı saatte başlayacak ve S Sport kanalından canlı olarak yayınlanacak

Şu ana kadar Red Bull-Honda takımından Max Verstappen'in 5, Lewis Hamilton'ın (Mercedes) 4, Sergio Perez (Red Bull-Honda) ve Esteban Ocon'un (Alpine) ise birer yarış galibiyeti bulunuyor.