Sakaryaspor'da Serkan Özbalta, Erzurumspor maçı sonrası konuştu

Orhan Gülek
03.12.2022 - 23:42 | Son Güncellenme: 03.12.2022 - 23:49

Spor Toto 1. Lig’in 16. haftasında konuk ettiği BB Erzurumspor’u 2-0 mağlup eden Sakaryaspor'da Serkan Özbalta maç sonu değerlendirmelerde bulundu. İşte detaylar

AJANSSPOR - HABER

Spor Toto 1. Lig’in 16. haftasında Sakaryaspor, konuk ettiği BB Erzurumspor’u 2-0 mağlup etti. Maçın ardından Sakaryaspor Teknik Direktörü Serkan Özbalta açıklamalarda bulundu.

"Biraz sıkıntı yaşadık"

İlk olarak takımdaki sakatlık durumuna dikkat çeken Özbalta, “Bizim için önemli karşılaşmalardan bir tanesiydi. Takımın aslında biz geldikten sonraki dönemde belirli ivme kazandığı derleme, toparlama açısından iyi bir noktaya geldiğini inanıyorum, olumsuzluklara yani cezalık ve uzun süren sakatlıklara rağmen biraz sıkıntı yaşadık." dedi.

"Sakaryaspor’un her zaman hedefi olacaktır"

Özbalta "Hem Erzurumspor takımını bulunduğu yerde tutup onlardan uzaklaşmamız gereken bir müsabakaydı, hem de yukardaki sıkışan grubun içine biz de kendimizi dahil edebilir miyiz düşüncesiyle çıktığımız karşılaşmalardan bir tanesiydi. Sakaryaspor’un her zaman hedefi olacaktır; soğukkanlı olmak zorundayız, camia tarihi olan büyük bir camia ve ülke çapında beğenilen bir camia Sakaryaspor." dedi.

"Adımlarımızı sağlam atmak durumundayız"

Stresli bir maç olduğunu ifade eden Özbalta, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"İlk çıktığımız senede adımlarımızı sağlam atmak durumundayız. Forma özel bir forma, Sakaryaspor’un iyi bir tarihi var ve tarihi bu kadar güçlü olan bir camianın formasını terleten oyuncuların da taraftarlara karşı mahcup olmama duyguları var, bu duygu da maçın içerisinde bazen ister istemez stres oluşturmuyor değil. İlk yarı bu stresi oyuncularımız hissettiler ama oyuna tutunabildiler"

"İlk yarı sallandık"

İlk yarıdan ziyade ikinci yarı daha iyi oynadıklarını ifade eden Özbalta "Bu iş bireysel değil ama biz takım oyununa çok önem veren bir ekibiz, eğer organizasyonları olan bir takım olursanız o zaman değirmen çarkı dönmeye başlar, o çarkın içerisinde bazı eksiklikler olsa da onun yerine oynayan oyuncular o organizasyonları devam ettirir. İlk yarı sallandık ama bu bizi ayakta tuttu. " dedi.

"İkinci yarı başka bir senaryo vardı"

İyi savunma yaptıklarını ifade eden Özbalta "Cihan’ın güzel çıkardığı bir top, onun adına mutlu oldum tabi. İkinci yarı başka bir senaryo vardı. Oyunu domino ederek, rakibin geliştireceği bazı tehlikeli pozisyonlarda takım savunmasını iyi yaparak golün de çok iyi bir dakikada gelmesiyle arkadan 2-0’lık skorla mutlu ayrılıyoruz." dedi.

"Tüylerimiz diken diken oldu"

Son olarak taraftarlara seslenen Özbalta "Muhteşem bir taraftar vardı o taraftara armağan olsun, tüylerimiz diken diken oldu. Onlara ayrı bir parantez açmak istiyorum, hepsinin emeklerine sağlık” diye konuştu.

Senin için hazırladığımız haberler