AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Gaziantep FK, Junior Jefferson'un sözleşmesini sakatlığı nedeniyle feshetti

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 13 Oca 2022 - 13:56 / Son Güncelleme : 13 Oca 2022 - 14:02

Spor Toto Süper Lig ekiplerinde Gaziantep FK, orta saha oyuncusu Junior Jefferson'ın sözleşmesinin sakatlığı nedeniyle feshedildiğini duyurdu. İşte detaylar...

Kulüpten yapılan açıklamada, Jefferson'un sözleşmesinin, teknik heyetin raporu doğrultusunda yönetim kurulunca tek taraflı feshedildiği belirtildi.

"Antrenman yapabilmesinin mümkün olmadığı belirlenmiştir"

Brezilyalı oyuncunun sağlık durumuyla ilgili bilgi verilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Sağ dizinden daha önce iki kez operasyon geçiren (Brezilya ve İstanbul'da) Jefferson'a, 5 seans da enjeksiyon tedavisi uygulanmıştır. Ancak tüm bu operasyon ve tedavilerle birlikte diz kıkırdak defekti sürerken, aynı diz ön çapraz bağında ise kısmı yırtık tespit edilmiştir. Kulübümüz, sporcu sağlığını ön planda tutarak, şu ana kadar tüm sorumluluklarını yerine getirmeye özen göstermiştir. Bundan sonraki süreçte oyuncunun tedavilere bir türlü yanıt vermemesinden dolayı antrenman yapabilmesinin mümkün olmadığı belirlenmiştir. Bu doğrultuda Jefferson ile olan sözleşmenin tek taraflı feshedilmesine karar verilmiştir. Jefferson'a kulübümüze katkıları nedeniyle teşekkür eder, kamuoyunun bilgisine sunarız."

9 futbolcu Covid-19

Ligde yarın deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşacak olan Gaziantep FK'dan yapılan açıklamada 7 futbolcu, bir antrenör ve 1 personelin Covid-19 testlerinin pozitif çıktığı duyuruldu.

Kırmızı siyahlı ekipte daha koronavirüs tespit edilen 5 futbolcudan 3'nün testinin negatife dönmesiyle Covid-19'lu oyuncu sayısı 9'a çıktı.