AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Sambacı merkez rahatta herkes!

Ajansspor Editör
Eren Tuncay
İlk Yayınlanma : 09 Eyl 2021 - 14:36 / Son Güncelleme : 09 Eyl 2021 - 14:38

Galatasaray, son 10 yılda Brezilyalı 6 numarayla oynadığı zaman başarıya ulaşıyor. Fernando Reges ve Felipe Melo dönemleri akıllara geliyor. İşte detaylar...

Sambacı merkez rahatta herkes!

Burhan Can TERZİ - AJANSSPOR

Galatasaray'ın uzun zamandır beklenen 6 numara takviyesi son günde Gustavo Assunçao oldu. 21 yaşındaki genç Brezilyalı kiralık olarak kadroya katılırken, sarı-kırmızılı takımda 6 numara pozisyonunun yeni sahibi olacak. 

Galatasaray'ın son 10 yıllık dönemine bakıldığında başarılı sezonlarda 6 numara pozisyonunda hep Brezilyalı ismin olduğu görülüyor. 2011-2015 arası Galatasaray'ın defansif orta saha oyuncusu Felipe Melo'ydu. Cimbom o dönemde 3 şampiyonluk yaşarken, Avrupa'da da oldukça başarılıydı.

Fernando özlemi bitirdi

Galatasaray, Felipe Melo'nun ayrılığından sonra 2015-16, 2016-17 sezonlarında merkez bölgesinde sıkıntılar yaşadı. Problemin çözümü Fernando Reges transferiyle gerçekleşti. 2017 yazında takıma katılan tecrübeli sambacı sarı-kırmızılıların üst üste iki şampiyonluğunda önemli rol oynadı. Galatasaray, Fernando ayrılığından sonra ise iki yıl şampiyonluk olamadı.

Sahne Gustavo'nun

Galatasaray Fernando'nun yokluğunu da iki sezondur yaşarken, yine bir vatandaşı Gustavo Assunçao, bu boşluğu doldurmaya çalışacak. Sarı-kırmızılı takıma Brezilyalı 6 numara iyi geliyor.