Samet Aybaba: "5 yıl içinde ummadığımız takımlar şampiyon olacak"

9 Ocak 2019 20:18- Son Güncelleme - 9 Ocak 2019 17:19
Google news abonelik
Samet Aybaba: "5 yıl içinde ummadığımız takımlar şampiyon olacak"

Spor Toto Süper Lig ekibi Bursaspor Kulübü teknik direktörü Samet Aybaba TRT Spor'a açıklamalarda bulundu.

Aybaba'nın açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Zor bir 2. yarı bekliyorum açıkçası. Hedefler belirlendi, herkes taviye yapacak. İnşallah ilk yarıdan daha kalieli bir ikinci yarı bekliyoruz. Hepimiz için zor, yukarıdaki takımlar içinde zor. Parayla bu işi yapan takımlar şu an sallanıyorlar. 5 sene içinde ummmadığınız takımlar şampiyon olacak diye düşünüyorum.

3 sene içinde iyi bir takım oluşturmayı düşünüyoruz, genç ve dinamik. Oluşuyor gibi şu an. Kaliteli bir şehir kaliteli bir taraftar topluluğu var. Doğru yönetir ve hata yapmazsak Bursaspor 3 sene içinde Şampiyonlar Ligi'ne veya UEFA'ya katılan bir takım olacaktır.

Biz yabancı transfere karşı değiliz ama biz yapamayız. 3 oyuncu transferini beceremiyoruz, nasıl yapacaklar. Ben 6 ile 8 yabancı organizasyonu yapılabilir mi diye uğraşıyoruz. Bizim böyle bir çalışmalarımız var.

2003-2002 doğumlu oyuncularımız var. Ama 2 maç oynayınca hemen futbolcu oluyorlar. O yüzden isim vermek istemiyorum. Bu iş devamlılık isteyen bir iştir. İki maç ile ben futbolcu oldum havasına girmeyecek genç oyuncular. Onun için uzun vadeli bir iş, hep birlikte çabalayacağız ve hem biz kazanacağız hem futbol kazanacak.

AJANSSPOR