Samet Aybaba: "Fatih Terim büyük şanslar yakalayıp onları iyi değerlendirdi"

18 Ekim 2018 20:39- Son Güncelleme - 18 Ekim 2018 23:39
Google news abonelik

Bursaspor teknik direktörü Samet Aybaba, A Spor'a konuştu. Samet Aybaba'nın açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Galatasaray kendi sahasında çok başarılı bir takım. Kenarları iyi kullanan, baskılı bir takım. Liderler ve her anlamda rahatlar. Bu maçlar kolay maçlar değil. Rakibimizin yaptığı şeyleri oyuncularımıza anlattık. Biz de iyi takımız. Futbol adına iyi şeyler yaptık ama skora yansıtamadık. Ankaragücü maçıyla oyuncularımız biraz rahatladı. Bu maça daha iyi hazırlandık. İyi futbol ve puanla dönmek istiyoruz.

En iyisini yapacağız

En iyisini yapacağız

Galatasaray'ın kaliteli bir kadrosu var. Eksik oyuncuların yerine oynayacak oyuncuları da var. İyi bir kadromuz var ama alternatiflerimiz yok. Bu sebeple sakat oyuncular bizi daha çok etkiliyor. Sahaya kim çıkarsa çıksın en iyisini yapacağız.

Futbol şansının sizin yanınızda olması lazım. Maçı yönetenlerin gidişatı değiştirmemesi gerekiyor. Düşük bütçeyle iyi futbol oynayan bir takım görüntüsü vermeyi planlamıştık. Futbol bölümünde iyi yere geldik ama skor bölümünde istediğimiz yere gelemedik. Zor bir fikstürü arkamızda bıraktık. Seri galibiyetler alacağız.

Teknik direktörlerin uzun vadeli planlamalarda daha başarılı olacağını düşünüyorum. Fatih Terim'in camiası olduğu için daha kolay. Futbolun içinden gelenler futbolu yönetmediği için uzun vadeli sözleşmeler kısa sürede bitiyor. Fatih Terim çok büyük işler yaptı. Büyük şanslar yakalayıp onları çok iyi değerlendirdi.