Samet Aybaba: "Oyuncularımı çok uyardım"

11 Kasım 2018 18:53- Son Güncelleme - 11 Kasım 2018 18:53
Google news abonelik
Samet Aybaba: "Oyuncularımı çok uyardım"

Bursaspor teknik direktörü Samet Aybaba, 2-1 kaybettikleri Kasımpaşa maçı sonrasında konuştu. Yayıncı kuruluşa konuşan Aybaba, futbolcularına bazı göndermelerde bulundu.

“Oyuncularımı çok uyardım”

Aybaba, ”Kazanmaya çok odaklandık. Oyuncularımı çok uyardım. Daha kontrollü oynamamız lazımdı. Geriye düşünce iyi oynamaya başladık. Geriye düşünce ileride bu oyunu lehine çevirecek oyuncu sayımız çok az. İkinci yarı da geride 7 futbolcuyla blok olarak durdular. Yediğimiz gole de çalışmıştık ama olmadı. Bir maç kaybettik, ilerleyen zamanlarda bu hataları en aza indirmek için çalışacağız” yorumunu yaptı.

“Son vuruşlarda daha başarılı olmalıyız”

Öte yandan Makedon orta saha oyuncusu Jani Atanasov ise, Bizim için önemli bir maçtı. Hocama teşekkür ediyorum bana şans verdiği için. Hem şut hem de asistlere ihitiyacımız var. Son vuruşlarda daha başarılı olmalıyız.” ifadelerini kullandı.  (AJANSSPOR)

Basın toplantısında neler dedi?

Spor Toto Süper Lig’in 12. haftasında sahasında Kasımpaşa ile karşılaşan Bursaspor, sahadan 2-1 mağlup ayrıldı. Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, “Kazanmaya çok odaklandık. Takım istekli, coşkulu başladı. Bundan kaynaklı küçük hatalar yaptık. Geriye düştükten sonra daha iyi oynamaya başladık. 1-1’den sonra net pozisyonları atabilseydik daha farklı yere gidebilirdi maç. Skor olarak öne götürecek oyuncu tipimiz çok az. Kazansaydık yukarı doğru hamle yapacaktık. Futbolda hata var. Bir an önce neyi yanlış, neyi doğru yaptığımızı düşünüp önümüzdeki maça hazırlanmak istiyoruz. Eksik yerlerimiz var. Orada sıkıntı yaşıyoruz. Elimizdeki mevcut oyuncularla bu işin daha iyisini yapmaya çalışacağız. Lima bugün çok başarılıydı. Genç oyuncuları da geliştireceğiz. Sonuç olarak kötü gözüküyor ama oyundan memnunum. Çok iyi şeyler yapıyoruz. Oyuncularımın önümüzdeki haftalarda geliştirerek devam edeceklerini düşünüyorum” dedi.