Samet Güzel'den Aziz Yıldırım ve Ali Koç mesaj

4 Haziran 2018 03:38- Son Güncelleme - 4 Haziran 2018 00:39
Google news abonelik
Samet Güzel'den Aziz Yıldırım ve Ali Koç mesaj

Fenerbahçe’nin eski tercümanlarındann Samet Güzel, Ali Koç’un yeni başkan olmasını yorumladı. Unutulmaz kaptanlardan Alex de Souza’nın sözlerini tercüme etmesiyle hafızalara kazınan Güzel, “Aziz Yıldırım’ın vizyonu çok yetersiz kaldı ve artık değişim şarttı” ifadelerini kullandı.

Samet Güzel’in kendisine ait sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şu şekilde;

“Fenerbahçe’nin üzerindeki ölü toprağını, kasveti, ağırlığını ve umutsuzluğunu ortadan kaldıran, bunu demokrasinin değerlerine önem vererek yapan, “iyilik” mottosundan ayrılmayan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sn Ali Koç’u tebrik ediyorum. Seneler önce başkan seçilen Aziz Yıldırım, sadece Fenerbahçe’ye değil, Türk Futbolu’na vizyon atlattı ve birçok yeniliğin de öncüsü oldu. Uzun soluklu başkanlık döneminin özellikle son dönemlerinde belli oldu ki Fenerbahçe’nin vizyonu o denli büyüdü ki Aziz Yıldırım’ın vizyonu çok yetersiz kaldı ve artık değişim şarttı.

Camia bunun kararını verirken çok sıkıntı çekse de nihai karar verildi. Her biri önce iyi bir Fenerbahçe taraftarı olan kongre üyelerimiz taraftarın bütününün talebiyle aynı paydada buluştu ve bugün Sn Ali Koç’u yeni lideri ilan ettiler. Türk Futbolu çok sağlam bir tuğla kazanmıştır. Sn. Ali Koç’u şahsen tanıyan sade bir taraftar olarak, şahsım adına kendisine güvenimi ve desteğimi sunuyor olacağım. Ayrıca senelerdir yaşadığımız hastalıklı süreçte “ötekileştirmeyi” kendine vazife edinmiş kişiler; sizleri unutmayacağım ama hatırlamamaya da gayret edeceğim. Çünkü bu camia artık iyiliğin peşinden gitmeye karar vermiştir. Sn Ali Koç, hoş geldiniz.” (AJANSSPOR)