Şampiyon Efeler’in antrenöründen gönderme: “Futbol maçı olsa…”

21.06.2021 - 19:23 | Son Güncellenme: 21.06.2021 - 19:29

CEV Avrupa Altın Ligi'nde şampiyon olan A Milli Erkek Voleybol Takımı yurda döndü. Başantrenör Nedim Özbey çarpıcı açıklamalar yaptı. İşte detaylar...

Şampiyon Efeler’in antrenöründen gönderme: “Futbol maçı olsa…”

AJANSSPOR-HABER

CEV Avrupa Altın Ligi'nde yenilgisiz şampiyon olan A Milli Erkek Voleybol Takımı, yurda döndü. Dörtlü Final'in oynandığı Belçika'dan kalkan uçakla Sabiha Gökçen Havalimanı'na gelen ay-yıldızlı kafile, bando takımı eşliğinde karşılandı.

A Milli Erkek Voleybol Takımı Başantrenörü Nedim Özbey ile oyuncular Burak Güngör, Adis Lagumdzija, Efe Mandıracı, Bedirhan Bülbül ve Oğuzhan Karasu, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

'Namağlup şampiyonluk her babayiğidin harcı değil'

Şampiyonluğa ulaştıkları için çok mutlu olduklarını dile getiren Nedim Özbey, "Çok teşekkür ediyoruz. Çocuklarımın böyle bir karşılamayı hak ettiklerini düşünüyorum. Çok zor bir turnuvadan namağlup şampiyon olarak çıkmak her babayiğidin harcı değil. Alkışlıyorum onları. Onlar benim hissimi yansıtıyor” dedi.

'Futbol maçı olsa her taraf yazar'

Başarılı çalıştırıcımız, “Bu kupanın ismi defalarca değişti. Bu kupada 4 şampiyonluk elde ettim ama en değerlisi bu. Vatana ve millete hediye ediyoruz. Tarih yazdılar. Seyircisiz olduğu için anlatılamıyor. Futbol maçı olsa 70 bin kişi gider, her taraf yazar. Sağ olun, teşekkür ederiz buraya geldiniz ama bu takımın hakkını verin lütfen" ifadelerini kullandı.

Kaptan Burak: Hedeflerimiz devam ediyor

Takım kaptanı Burak Göngör, "İkinci kez namağlup olarak bu kupayı buraya getirebilmek önemliydi. Sizleri buraya getirebildiğimiz için çok mutluyuz. Hedeflerimiz devam ediyor. İnşallah katlanarak artacak" diye konuştu.

'Çok genç ve uzun bir takımız'

Dörtlü Final'in En Değerli Oyuncusu (MVP) ödülüne layık görülen Adis Lagumdzija da "Çok mutluyum. Avrupa Şampiyonası'ndan da beklentilerim yüksek. Çok genç ve uzun bir takımız. Orada da güzel bir derece yapabiliriz" şeklinde görüş belirtti.

Efe Mandıracı'nın heyecanı

Ukrayna ile oynanan final maçında şampiyonluk sayısını atan genç oyuncu Efe Mandıracı ise çok heyecanlı olduğunu ifade ederek, "İlk A Milli Takım deneyimimde kupa kazandığım için çok mutluyum. Çalışmalarımızın karşılığını aldık. Hiç pes etmedik. Elimizden gelenin en iyisini yaptık. Sonucu da burada zaten" yorumunda bulundu.

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler