AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Şampiyon güreşçiden isyan: "Bu ülkede sadece futbol yok!”

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 21 Haz 2021 - 17:47 / Son Güncelleme : 21 Haz 2021 - 17:51

A Milli Takım’ın EURO 2020’deki başarısızlığı gündem olmaya devam ederken, olimpiyat ve dünya şampiyonu güreşçi Taha Akgül'den spor kamuoyuna eleştiri geldi.

Şampiyon güreşçiden isyan:  "Bu ülkede sadece futbol yok!”

AJANSSPOR-HABER

Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül, Tokyo Olimpiyat Oyunları'na 1 aydan kısa süre kalmasına rağmen spor kamuoyunda futbolun geniş yer almasını eleştirdi.

'Bizim Çocuklar' benzetmesine sitem

Taha, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda mücadele eden A Milli Futbol Takımı'nın gündemde geniş yer almasıyla ilgili, "Bizi mi sizi mi var bu işin? Bütün sporcular bizim, bütün sporcular sizin” dedi.

'Olimpiyat kimsenin umrunda değil'

Eleştirilerini sürdüren Akgül, “Bu ülkede sadece futbol yok. Bir ay kaldı olimpiyatlara. Birçok branşta şampiyonlarla dolu bir olimpiyat takımımız var ama kimsenin umurunda değil. Varsa yoksa futbol. Bravo emeği geçen herkese" ifadelerini kullandı.

Rıza Kayaalp, Taha Akgül'e destek verdi

Taha Akgül'ün bu mesajına başta dünya ve Avrupa şampiyonu güreşçi Rıza Kayaalp ile Avrupa şampiyonu karateci Uğur Aktaş'ın aralarında olduğu birçok milli sporcu destek verdi.