Merzifonspor, Suluova Sebatspor yenilgisiyle Yerel Amatör Lig'e düştü

30.04.2022 - 20:31 | Son Güncellenme: 30.04.2022 - 20:45

BAL'da grup şampiyonluğunu son hafta Amasyaspor'a kaptıran Merzifonspor bugün oynadığı play out maçında Suluova Sebatspor'a 2-1 mağlup olarak Yerel Amatör Lig'e düştü.

AJANSSPOR - HABER

Bölgesel Amatör Lig(BAL), 5'inci Bölge 1'inci Gruptan Amasyaspor'un şampiyon olarak 3'üncü Lige yükselmesi ile boş kalan bir takımlık kontenjana, Amasya temsilcileri Suluova Sebatspor ve Merzifonspor talip oldu.

Bölgesel Amatör Ligde Amasyaspor ile kıyasıya rekabet eden ve sezonun son haftasına kadar liderliğini sürdüren Merzifonspor,  bugün oynadığı Suluova Sebat Play Out maçını 2-1 kaybederek yerel lige düştü.

Merzifonspor, son haftaya lider girmişti

Bu sezon büyük başarı gösterip sezonun son haftasına kadar liderliği elinden bırakmayan Merzifonspor, 3'üncü Ligin en iddialı adayıydı. Sezonun son haftasına kadar Amasyaspor'la kıyasıya rekabet içinde oldu. 3'üncü Lig'e yükselmek için mücadelelerini sürdüren Merzifonspor, sezon boyunca sadece bir defa mağlubiyet yaşadı. Amasyaspor'u da mağlup eden Merzifonspor, Bölgesel Amatör Lig, 5'inci Bölge, 1'inci Grupta sezon boyu liderliğini sürdürdü. Sezon Boyu 3'üncü Lige en yakın aday olarak görülen Merzifonspor, son haftada Atakum Belediyesporla oynadığı maçta berabere kalması ve Amasyaspor'un da Karasamsunspor'u 2 - 1 mağlup etmesi ile 3'üncü Lig hayallerini Amasyaspor'a kaptırdı. Tüm sezonu lider olarak tamamlamasına rağmen 3'üncü Lig hayallerini Amasyaspor'a kaptıran Merzifonspor, BAL Liginde de kalamadı.

İlgini Çekebilir
BAL statüsü kafaları karıştırdı! "Bunun dünyada eşi benzeri yoktur"
Habere Git

Suluova Sebatspor'un 30 yıllık BAL Ligi özlemi sona erdi

Bu sonuçla 2021-2022 Amasya 1'inci Amatör Futbol Ligi'ni şampiyon olarak tamamlayan Suluova Sebatspor ise Suluova'nın 30 yıllık BAL Ligi özlemini dindirmeyi başardı.

Senin için hazırladığımız haberler