AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Batman Petrol Spor Kulübü'nde trafik kazası! Halil Kay hayatını kaybetti...

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 02 Oca 2022 - 13:10 / Son Güncelleme : 02 Oca 2022 - 13:16

TGF, Türkiye Güreş Şampiyonası'na gelen Batman Petrol Spor Kulübü'nün, kaza yaptığını ve takım antrenörü Halil Kay'ın, hayatını kaybettiğini açıkladı.

Batman Petrol Spor Kulübü, Çorum'da düzenlenen U23 Türkiye Güreş Şampiyonası'na katılmak için Batman'dan yola çıktı. Takımı taşıyan araç, Amasya yakınlarında, sabah 09:30 civarı yolun dışına çıkarak, kaza yaptı. Kazada Batman İl Güreş Temsilcisi ve Takımın Antrenörü İbrahim Halil Kay hayatını kaybetti. Yaralananlar ise Amasya Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Federasyon açıkladı

Federasyondan konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Çorum'da düzenlenen U23 Türkiye Güreş Şampiyonası için Batman'dan yola çıkan Batman Petrol Spor Kulübü güreş kafilesi bu sabah saat 09.30 civarında Amasya yakınlarında kaza geçirdi. Kazada Batman İl Güreş Temsilcisi ve Takımın Antrenörü İbrahim Halil Kay hayatını kaybetti. Kazada yaralananlar ise Amasya Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Kafilede 14 sporcu, bir idareci ve 2 antrenör bulunuyordu. Türk güreşine önemli hizmetleri dokunan çok değerli Batman Güreş İl Temsilcimiz ve Batman Petrol Spor Antrenörü İbrahim Halil Kay'a Türkiye Güreş Federasyonu olarak Allah'tan rahmet, ailesi sevenleri ve tüm güreş ailemize başsağlığı diliyoruz. Kazada yaralananlara da Allah'tan acil şifalar diliyoruz" denildi.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu, kaza ile yakından ilgilendiklerini belirterek, "Batman Petrol Spor Kulübü Antrenörü ve aynı zamanda Batman Güreş İl temsilcimiz olan İbrahim Halil Kay'ın ölümü bizleri derinden üzmüştür. Hocamız tam bir güreş sevdalısıydı. Kendisine Allah'tan rahmet ailesi sevenleri ve tüm güreş ailemize başsağlığı diliyorum. Kazada yaralanan tüm ekiple yakından ilgileniyoruz. Rabbim onlara da acil şifalar versin" ifadelerini kullandı.