• Diğerleri

Şampiyonlar Ligi için 50 milyon TL'lik kıyak! Elini taşın altına koydu...

Beşiktaş'ta son dakika haberi! Şampiyonlar Ligi'ne katılım için 100 milyon TL'lik ödeme yapması gereken Beşiktaş'a iyi haber geldi. İşte detaylar...
31 Temmuz 2020 12:32- Son Güncelleme - 31 Temmuz 2020 22:05
Google news abonelik

AJANSSPOR-HABER

Trabzonspor’un UEFA’dan aldığı cezanın Spor Tahkim Mahkemesi tarafından (CAS) onanmasıyla birlikte Şampiyonlar Ligi'ne elemelerden gitmesi kesinleşen Beşiktaş’a müjdeli haber geldi. Beşiktaş için Avrupa'ya gidememe tehlikesi var mı? Beşiktaş, kısa vadede ödemesi gereken 100 milyon TL'yi ödedi mi? Beşiktaş, parayı nereden buldu? Detaylar haberde...

Beşiktaş, 100 milyon TL'yi ödedi

Haber Global’in haberine göre; Beşiktaş, UEFA’ya katılım için gereken 100 milyon TL’yi dün itibarıyla ödedi. Bu paranın 50 milyon TL’sini başkan Ahmet Nur Çebi’nin kendi cebinden verdiği belirtiliyor.

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki rakipleri

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Trabzonspor'a ceza gelmesini istemeyeceklerini dile getirmiş ve bordo-mavililerin Avrupa'da mücadele etmeyi hak ettiğini dile getirmişti. Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ne katılma durumu sonrası rakipleri de merak konusu oldu.

(Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki muhtemel rakipleri kimler?)

(Beşiktaş'ın pandemi şanssızlığı! O ihtimal ortadan kalktı...)

Ahmet Nur Çebi, tehlikeye dikkati çekmişti

Ahmet Nur Çebi, tehlikeye dikkati çekmişti

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, 27 Temmuz'da yaptığı açıklamada futbolculara ödenmesi gereken 100 milyon lira bulunduğunu ve bu parayı bulmalarının kendi görevleri olduğunu söylemişti.

Çebi, "Takım bu sezon elinden geleni yaptı. Şimdi görev biz yönetimde. Önümüzde sayılı günler kaldı. Avrupa’ya gidebilmemiz için 100 milyon TL’ye yakın bir kaynak bulmamız lazım. Kolay değil ama lisansı almak bizim görevimiz. İnşallah en kısa zamanda bu sorunu da çözeceğiz. Maalesef geçmişten gelen sıkıntıları çözmek ve bonservis bedelleri başta olmak üzere bu borçları kapatmak zorundayız. Pandemi döneminde kulüpler birçok gelirden uzak kaldı. Ama ne yapıp edip Avrupa’ya gitmek için gerekli ödemeleri yapmak bizim görevimiz” diye konuşmuştu.

Önce Karius, sonra Ruiz ayrıldı

Siyah beyazlılarda Alman kaleci Loris Karius ve İspanyol stoper Victor Ruiz, paralarını alamadıklarını belirterek, sözleşmelerini tek taraflı feshetmişti. İki isimle yaşanan ihtilaf sonrası Beşiktaş, hukuki girişimlerin hemen başlatılacağını açıklamıştı.

Biri trivela mı dedi? İşte o mükemmel gol!