Okan Buruk, Mauro Icardi ve Dries Mertens, UEFA'ya konuştu!

İsa Kethüda
18.09.2023 - 15:47 | Son Güncellenme: 18.09.2023 - 15:54

Şampiyonlar Ligi'nde Kopenhag ile karşılaşacak Galatasaray'da Teknik Direktör Okan Buruk, Mauro Icardi ve Dries Mertens, UEFA'ya özel açıklamalarda bulundu.

Okan Buruk, Mauro Icardi ve Dries Mertens, UEFA'ya konuştu!

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde çarşamba günü saat 19.45'te Kopenhag ile karşılaşacak Galatasaray'da Teknik Direktör Okan Buruk, Mauro Icardi ve Dries Mertens, UEFA'ya özel açıklamalarda bulundu.

beIN Sports'un derlediği habere göre Okan Buruk, Dries Mertens ve Mauro Icardi'nin UEFA.com'a yaptığı açıklamalar şu şekilde:

Okan Buruk: "Galatasaray'da oynamaya 1991/92 sezonunda başladım ve daha sonraki yıllarda Şampiyonlar Ligi'nde ilk maçıma çıktım. Teknik direktör olarak hayalim, Galatasaray'a geldikten sonra ilk kez yurt içi şampiyonluğu kazanmaktı. Her zaman şampiyonluğu kazanacağımızı ve bir sonraki sezon Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağımızı hayal etmiştik."

İlgini Çekebilir
Şampiyonlar Ligi hesabından Mauro Icardi paylaşımı
Habere Git

Mauro Icardi: "İlk hedefimiz gruptan çıkmak"

Mauro Icardi: "Açıkçası, eğer Şampiyonlar Ligi'ndeysek ilk hedefimiz grup aşamasından çıkmak, mümkün olduğu kadar çok puan toplayıp bir sonraki tura çıkmak. Yaptığınız şeye inandığınızda ve büyük şeyleri başarabileceğinizin farkında olduğunuzda, o zaman bunu gerçekleştirebilirsiniz."

Okan Buruk: "Marşı duyunca tüylerim diken diken oluyor"

Okan Buruk: "Marşı duyunca tüylerim diken diken oluyor. O yıldızları görmek, topun üzerindeki yıldızları görmek. Bir antrenör olarak bile beni heyecanlandırıyor. Ve tabii ki maçların kalitesi de inanılmaz yüksek. Sahneler muhteşem. Hakemler muhteşem. Futbolcular muhteşem. 'Şampiyonlar Ligi' dediğimiz zaman bile bu bizi gerçekten heyecanlandırıyor."

Galatasaray'ı özel kılan şey nedir?

Okan Buruk: "Galatasaray'ın sadece Türkiye'de değil yurt dışında da çok sayıda taraftarı var. Bu açıdan Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'ne çok yakışan bir marka."

İlgini Çekebilir
TFF'de tarihi toplantı! Soru kimin geleceği?
Habere Git

Dries Mertens: "Bu kulübü özel kılan taraftarın tutkusu"

Dries Mertens: "Bu kulübü özel kılan ne? Taraftarların tutkusu, kulübün tutkusu. Yaşamak için harika bir şehir, kulüplerine gerçekten tutkuyla bağlı taraftarlar. Harika bir stadyum ve gerçekten çok şey başaran ve zorlu bir dönemden geçen bir kulüp çünkü [geçen sezona kadar] birkaç yıldır şampiyon olamamışlardı."

Mauro Icardi: "Burada dikkatimi çeken tutkuydu"

Mauro Icardi: "Arjantin'de futbolu seviyoruz, hatta birçok insan için futbolun aileden daha önemli olduğunu bile söyleyebiliriz. Futbolu soluyoruz. Burada dikkatimi çeken tutkuydu."

Okan Buruk: "Bir şeyi hemen istiyoruz"

Okan Buruk: "Bu tutkunun yanında tabi ki sabırsızlığımız da var, bir şeyi hemen istiyoruz. Türk futbolunda bizi zorlayan şeylerden biri de bu. Her şey çabuk olsun, her zaman kazanalım."

İlgini Çekebilir
Dünyalar geliyor gidiyor iş yine Necip'e düşüyor!
Habere Git

Galatasaray'ın rakiplerini neler bekliyor

Okan Buruk: "Futbol felsefem yine Galatasaray genlerimden geliyor. Futbolculuk yıllarımda 7 yurt içi şampiyonluk, 1 UEFA Kupası ve 1 Süper Kupa kazandım. Her zaman kazanmaya odaklandım ve kazanmasını bilen bir insan oldum.”

Mauro Icardi: "Tam tersine Türkiye'deyken talep yüksek"

Mauro Icardi: "Bazıları Türkiye'deyseniz Avrupa'nın elit seviyesinde olmadığınızı, dolayısıyla daha rahat olduğunuzu düşünüyor. Tam tersine Türkiye'deyken talep yüksek. Sizden önemli başarılar bekliyorlar. Bu beklenti sizi başarıya götürme yolunda motive edici."

Galatasaray'ın UEFA Şampiyonlar Ligi'ndeki rakipleri şu şekilde:

Bayern Münih, Manchester United ve Kopenhag

Galatasaray - Kopenhag maçı ne zaman?

Galatasaray ile Kopenhag arasında karşılaşma 20 Eylül Çarşamba günü oynanacak. Saat 19.45'te başlayacak mücadeleyi EXXEN platformu naklen yayınlayacak.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler