• Diğerleri

Falcao, Galatasaray'da kalmayabilir! Nedeni...

Galatasaray, gelecek sezon adına planlamalar yapıyor. Ancak; bu plan içinde bu sezon kalan maçların tamamlanmasıyla ortaya çıkacak fotoğraf çok etkili olacak. Sarı-kırmızılılar, farklı senaryolar üzerinde çalışıyor.
13 Mayıs 2020 08:44- Son Güncelleme - 13 Mayıs 2020 08:49
Google news abonelik

Galatasaray’da Süper Lig’le ilgili planlar iki farklı senaryoya göre yapılıyor. Bir taraftan koronavirüs nedeniyle kulüpler mali yönden ağır darbe yerken, sarı-kırmızılılar radikal tedbirler almaya hazırlanıyor. Galatasaray, eğer şampiyon olamazsa neler olacak? İşte yanıtı...

Galatasaray, stratejisini hazırladı

Sarı-kırmızılılar, lig oynanır ve şampiyon olursa farklı, lig oynanmaz veya şampiyon olamazsa farklı bir strateji izleyecek. Galatasaray için bu nedenle ligin devam etmesi son derece önemli. Temel kriter ise takımın gelecek sezon Avrupa’da nerede mücedele edeceği...

Şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi tedbirleri rahatlatacak

Skorer'deki habere göre; Galatasaray, şampiyonluk ve buna bağlı Şampiyonlar Ligi biletinin elde edilmesi durumunda uygulayacağı tasarruf tedbirlerini hafifletecek. Böyle bir senaryoda takım bütçesi gelecek sezon için yüzde 10-15 oranında düşürülecek. 68 milyon euroluk bütçenin 60 milyonun altına çekilmesi hedeflenecek.

Şampiyon olunamazsa taşlar yerinden oynayacak

Şampiyon olunamazsa taşlar yerinden oynayacak

Ancak; Galatasaray şampiyon olamazsa veya Şampiyonlar Ligi’ne kalamazsa işte o zaman taşlar yerinden oynayacak. Bu durumda yüzde 30 oranında bir küçülme stratejisi uygulanacak. Bu da 20 milyon euroluk bir indirim anlamına geliyor.

Bütçe inerse, yıldızlar elde kalmayabilir

Galatasaray böyle bir olasılıkta bütçesini 50 milyon euronun da altına indirecek. 48 milyon euroluk bütçe ise bazı yıldızları kaldırmayacak gibi görünüyor.

Öyle durumda Falcao bile lüks olur

Örneğin; sadece net rakam olarak 5 milyon euro kazanan Radamel Falcao, Galatasaray için büyük bir lüks haline gelecek.

En Güzel 5 Free Kick Golü | Bundesliga - 2019/20 (01-25. Hafta Arası)