AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Samsunspor, Fuat Çapa İle ‘Devam’ Dedi

Ajansspor Editör
İsa Kethüda
İlk Yayınlanma : 13 Nis 2022 - 17:14 / Son Güncelleme : 13 Nis 2022 - 17:17

Samsunspor haberleri... TFF 1. Lig takımlarından Yılport Samsunspor, Teknik Direktör Fuat Çapa ile yola devam etme kararı aldığını açıkladı. İşte detaylar...

Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. Yönetim Kurulu, 12 Nisan Salı günü Yüksel Yıldırım başkanlığında İstanbul’da toplandı. Yönetim kurulu toplantısına; Teknik Direktör Fuat Çapa, Soner Soykan, Veysel Bilen ve Batu Kaplan da katıldı. 


Gündemdeki gelişmeler değerlendirildi ve yönetim kurulu tarafından şu kararlar alındı:

"Teknik ekibin görevini sürdürmesi kararlaştırılmıştır"

“Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. Yönetim Kurulu olarak, teknik direktörümüze ve ekibine olan güvenimiz devam etmekte olup, teknik ekibin görevini sürdürmesi kararlaştırılmıştır. Her zaman vurguladığımız üzere, son düdük çalana kadar, matematiksel olarak play-off iddiamızı sürdürmeye devam edeceğiz. Bu konuda yönetim kurulumuz, idari ekibimiz ve teknik ekibimiz gerekli tedbirleri alarak çalışmalarını yürütecektir. 

"Taraftarlarımızın haklı tepkilerini saygıyla karşılıyoruz"

17 Nisan’da oynanacak Eyüpspor maçı başta olmak üzere, kalan yedi maçımızı kazanmak için, oyuncularımızın görev ve sorumluluklarının bilinciyle hareket etmeleri istenmiş olup, kendilerine gerekli uyarılar yapılmıştır. Başarının ekip çalışması ile mümkün olacağı bilinciyle, hemen herkesin üzerine düşeni fazlasıyla yapacağına olan inancımızı yinelemekteyiz. Aksi durumda çok daha radikal kararların alınması kaçınılmaz olacaktır. Taraftarlarımızın haklı tepkilerini saygıyla karşılıyoruz. Onların üzüntülerini paylaşıyoruz. El ele, başarıya birlikte ulaşmak için, kulüp olarak her türlü fedakarlık yapılmaktadır ve takımımıza olan güven ve desteğin sezon sonuna kadar aynı şekilde sürdürülmesi kararlaştırılmıştır.”

Rakip Eyüpspor

Öte yandan ligde topladığı 42 puanla şampiyonluk yarışından uzak kalan ve 8. sırada yer alan Samsunspor, 17 Nisan Pazar günü sahasında Eyüpspor'u konuk edecek.