Sanatçı Alişan, Radyospor'a konuştu: "Galatasaray - Fenerbahçe derbisini kazanan taraf..."

Sanatçı Alişan Radyospor'a konuştu: "Galatasaray - Fenerbahçe derbisini kazanan taraf..."
27 Eylül 2019 11:52- Son Güncelleme - 27 Eylül 2019 14:52
Google news abonelik

Ünlü sanatçı Alişan, Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak derbi maç hakkında değerlendirmelerde bulundu. Radyospor’da Haber Aktif programında Emrah Karalinç’in canlı yayında sorularını yanıtlayan Alişan’ın açıklamaları şu şekilde:

Alişan: "Derbiyi evimde izleyeceğim"

Öncelikle deprem sebebiyle bütün İstanbul’a, Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Derbi maçı deplasmanda olduğu için evimde izleyeceğim. Gönlüm tabi ki Fenerbahçe’den yana.

Alişan'dan derbi yorumu: "Fenerbahçe'ye güveniyorum"

Alişan'dan derbi yorumu: "Fenerbahçe'ye güveniyorum"

Fenerbahçe’nin son yıllarda rakiplerine karşı gösterdiği performansa güveniyorum. Fenerbahçe ümit veren bir futbol oynuyor. İyi transferler yaptık. Fenerbahçe’ye güveniyorum. En kötü, bir beraberlikle ayrılacağımızı düşünüyorum.

Alişan: "Fenerbahçe'de tartışmasız en iyi transfer Vedat Muriç"

Alişan: "Fenerbahçe'de tartışmasız en iyi transfer Vedat Muriç"

Bu sene Fenerbahçe’de Vedat Muriç tartışmasız en iyi transfer. Belki de yurt dışına yakın zamanda en pahalı transferi yapacak. Fizik olarak iyi durumda. Golü koklayan bir oyuncu. Gustavo’yu iyi transfer olarak görüyorum. Adil Rami de hazır olunca iyi seviyede olacak.

Alişan: "Şampiyon olacağımıza inanıyorum"

Fenerbahçe’nin bu seneki şampiyonluk şansını çok yüksek görüyorum. Yüzde yüz taraftar desteği var. Tabi ki kayıplar olacak, kötü zamanlar da olacak. Ama diğer takımlar da çok iyi durumda değil. Beşiktaş’ta seçim var. Galatasaray takım olabilmek için zamana ihtiyaç duyuyor. İkinci yarı fikstürümüz iyi. Mayıs ayında şampiyonluğu ilan etmiş oluruz diye inanıyorum.

Alişan: "6-0'lık derbiyi unutamıyorum"

Alişan: "6-0'lık derbiyi unutamıyorum"

Unutamadığım derbiler var tabi. 6-0’lık derbiyi unutamıyorum. 3-0’dan 4-3 kazandığımız derbi de sayılabilir tabi. Ama 6-0’lık derbi unutamadığım derbidir.

"Kazanan alkışlansın, kaybeden teselli edilsin"

"Kazanan alkışlansın, kaybeden teselli edilsin"

Sosyal medya sebebiyle fanatiklik arttı. Önceden bu kadar sert eleştiriler, hakaretler yoktu. Şimdi ise ölümüne bir fanatiklik var. Avrupa’da bile birbirimizi desteklemiyoruz. Böyle şeylere gerek yok. Sadece kazananın alkışlandığı, kaybedenin teselli edildiği maçlar izlemeyi umuyoruz.

Alişan: "Hak edenin kazandığı bir derbi olsun"

İşin içine centilmenliği katmak lazım. Atatürk’ün dediği gibi zeki, çevik ve ahlaklı olması gerekiyor. Galatasaray ya da Fenerbahçe ilk kez kazanmayacak ya da kaybetmeyecek. Sağduyulu olmak lazım. Ölmeye geldik demek yerine sağduyulu olmaya  geldik demek gerekiyor. Hakem olaylarının hiç konuşulmadığı, hak edenin kazandığı bir derbi olmasını arzu ediyorum.