Sandhausen Teknik Direktörü Kenan Koçak Radyospor'a konuştu!

11.10.2018 13:54 - Son Güncelleme -
Sandhausen Teknik Direktörü Kenan Koçak Radyospor'a konuştu!

Sandhausen Teknik Direktörü Kenan Koçak, Radyospor'dan Özgür Sancar'a konuştu!

İşte o sözler:

''Yaklaşık 2.5 yıl Sandhausen gibi bir kasaba takımını çalıştırdım ve kısa bir süre önce görüşüp yolları ayırdık.
Benim dönemimde kulübün en büyük başarılarını elde ettik. Genç oyuncuları yetiştirip Bundesliga'ya gönderdik. Ekibimle beraber başardıklarımızı burada herkes konuşuyor.

Bayer Leverkusen'den teklif aldım ama o dönemde Sandhausen'le sözleşmem vardı, başka kulüplerin teklifi de oldu. Biraz dinlenmek ve kendimi eğitmek istiyorum sonra tekliflere bakacağım.

Türkiye'den de zaman zaman teklifler geliyor, İngiltere 2. lig takımlarından teklifler aldım. Birmingham ve Sunderland takımları geçen sene teklif yapmışlardı.

Sandhausen ile çalıştığım için teklifleri kabul edemedim çünkü bir fesih maddesi yoktu.

Tayfun Korkut, büyük bir hoca karakteri çok düzgün bir insan. Büyük takımları çalıştırdı, Türkiye'de de hem hoca olarak hem de oyuncu olarak iyi bir kariyer yaptı. Almanya'da kendisine yapılanları etik bulmuyorum. Takımı zor durumda almıştı ama Stutgart onu göndererek büyük bir hata yaptı bence.

Fenerbahçe, büyük bir camia, Tayfun Korkut orada başarılı olabilir çünkü camiayı bilen bir hoca. Tayfun Korkut'u, Cocu ile karşılaştırmam doğru olmaz ama Tayfun Korkut Fenerbahçe'de başarılı olurdu.

Fenerbahçe için çok yorum yapamam çünkü maçları dikkatli takip edemedim. Fenerbahçe gibi büyük bir kulübün böyle skorlara rağmen hocanın arkasında olması büyük bir olay. Türk futbolunda böyle bir davranış daha önce görmemiştim. Demekki başkan Ali Koç, Cocu ve Comolli'ye inanıyor ve onlara destek oluyor.

Almanya'nın çok değerli kalecileri var, Karius Şampiyonlar Ligi finalinde çok talihsiz bir maç geçirdi. 1 maçla karar vermemek lazım, Karius bu hatalardan dolayı Almanya'da çok alay edildi ama Beşiktaş bence iyi bir kararlar verdi.

Karius iyi çalışıp, özel hayatına dikkat ederse bence Beşiktaş'a faydalı olur.

Milli Takım, İsveç'e karşı iyi bir performans ortaya koydu ama onun öncesinde iyi bir görüntü vermedi. Lucescu iyi bir hoca Türkiye'yi de çok biliyor, umarım Türk futbolu çok başarılı olur.

Kaan Ayhan, lige iyi başladı performansı iyi. Yunus Mallı zaten üst düzey kendini ispatlamış bir futbolcu. İlkay Gündoğan, bundan sonra sakatlık sorunu yaşamazsa tekrardan Milli Takım'a çağırılır. İlkay Gündoğan, Manchester City'nin iyi bir parçası. Mesut Özil'le ilgili herhangi bir yorum getirmek istemiyorum.''

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Real Madrid’in yıldızı Casemiro yoğurt görünce ağlamaya başladı

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up