Saran Group Cumhuriyet'in 100. yılında 25'inci spor salonunu Şırnak'ta açtı!

İsa Kethüda
22.11.2023 - 16:57 | Son Güncellenme: 22.11.2023 - 17:01

23 yıldır Türkiye’nin dört bir yanında spor salonları açan Saran Group, Cumhuriyetimizin 100. yılında 25’inci spor salonunu Şırnak’ta gençlere armağan etti.

Saran Group Cumhuriyet'in 100. yılında 25'inci spor salonunu Şırnak'ta açtı!

AJANSSPOR-HABER

Gençlere spor sevgisini aşılamak ve topluma faydalı bireyler olmalarını sağlamak hedefiyle 23 yıldır Türkiye’nin dört bir yanında spor salonları açan Saran Group, Cumhuriyetimizin 100. yılında 25’inci spor salonunu Şırnak’ta gençlere armağan etti. Saran Group’un “Gençler Parkede” projesi kapsamında hayata geçirdiği spor salonunun açılış töreni 22 Kasım’da Şırnak yerel yöneticilerinin yanı sıra İstanbul’dan gelen 200’ü aşkın iş insanı ve medya mensuplarının katılımıyla gerçekleşti. Şırnak’taki spor salonu her zaman olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün adını taşıyor.

Saran Group spor salonları yapmayı sürdürüyor

Türkiye’nin güçlü geleceği için zinde, duyarlı, bilinçli ve sağlıklı bir nesil yetişmesine katkı sağlamak amacıyla eğitim ve spor alanlarında kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları yürüten Saran Group; ‘GENÇLER PARKEDE’ Saran Group Kapalı Spor Salonları projesiyle 23 yıldır Türkiye’nin dört bir yanında spor salonları yapmayı sürdürüyor. İlk spor salonunu 2000 yılında hayata geçiren Saran Group, bugüne kadar açtığı tüm spor salonlarını Millî Eğitim Bakanlığı’na devrediyor.  

Saran Group, Cumhuriyet'in 100. yılında 25'inci spor salonunu Şırnak'ta açtı

Türkiye genelinde ihtiyaç duyan illerde gençleri spora teşvik etmek, spor yapmalarına imkân tanımak üzere 2000 yılından bu yana toplam 24 spor salonu açan Saran Group; Cumhuriyetimizin 100. Yılında 25’inci spor salonunu Şırnak’ta faaliyete soktu. Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran tarafından açılışı yapılan “Atatürk Spor Salonu” yine sarı- lacivert renklerle inşa edildi. Şırnak Valisi Cevdet Atay, Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka, Şırnak Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdullah Ayar, Şırnak İl Emniyet Müdürü Cemal Dalman ve İstanbul iş dünyası ile medya mensuplarının da dahil olduğu 200 kişilik bir kafilenin katılımıyla açılışı gerçekleştirilen Şırnak Atatürk Spor Salonu, açılış töreninin ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredildi.

Sadettin Saran: "25’inci spor salonumuzu gençlere armağan etmekten gurur duyuyoruz"

Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran: “Cumhuriyetimizin 100. yılında 25’inci spor salonumuzu gençlere armağan etmekten gurur duyuyoruz.”

"Bu tip sosyal sorumluluk projelerine devam edeceğiz"

Sahip olduklarını spora borçlu olduğunu ve topluma fayda sağlamak için kazanımlarını yine spor aracılığı ile paylaşmak istediklerini belirten Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran açılış konuşmasında: “Cumhuriyetimizin 100. Yılında, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün adını taşıyan 25’inci spor salonumuzu ülkemize, devletimize ve gençlerimize hediye etmenin heyecanını yaşıyoruz. Her zaman söylediğim gibi bizler gücümüz yettiği sürece, gençlerimize spor imkânı yaratmak için bu tip sosyal sorumluluk projelerine devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. 

"Cumhuriyet emeğin güvencesidir, Cumhuriyete sahip çıkın"

Konuşmasında gençlere de seslenen Saran; “Sevgili gençler, bahane üretmeyin, pes etmeyin, hep iyimser olun ve çok ama çok çalışın. Cumhuriyet fırsat eşitliğidir, Cumhuriyet emeğin güvencesidir, Cumhuriyete sahip çıkın.” diyerek sözlerine devam etti.

Saran Group Hakkında

1990 yılından bu yana farklı sektörlerde faaliyet gösteren bir şirketler topluluğu olan Saran Group, yüzde yüz öz sermayeli olup, medya, yayıncılık, online, turizm ve havacılık olmak üzere 5 sektörde faaliyet göstermektedir. Öncü ve lider anlayışı ile Ulusal kalkınma planları ile uyum sağlayarak, uzun vadeli iş planlamaları da yapan Saran Group, 33 şirket ve 3.500’ü aşkın çalışanıyla Türkiye’nin önde gelen gruplarından biridir.

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler