Sarıca: "Taraftarsızken yenmek çok önemliydi"

ING Basketbol Süper Ligi'nde Fenerbahçe Beko'yu 18 sayı geriden gelerek mağlup eden Pınar Karşıyaka'da Baş Antrenör Ufuk Sarıca, karşılaşma sonrasında açıklamalarda bulundu. Antrenörlük kariyerinde 500. maçına çıkan Ufuk Sarıca, geri dönüş için ne dedi? Detaylar haberimizde...
12 Aralık 2020 23:54- Son Güncelleme - 12 Aralık 2020 23:54
Google news abonelik

Pınar Karşıyaka Baş Antrenörü Ufuk Sarıca, Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı'dan müsabaka öncesinde 500. maç özel plaketini aldı. (Fotoğraf: Karşıyaka SK)

ING Basketbol Süper Ligi'nde Pınar Karşıyaka, 18 sayı geriden gelerek Fenerbahçe Beko'yu 83-79 mağlup etti. Evinde yenilgi yüzü görmeyen Kaf Kaf'ta, antrenörlük kariyerindeki 500. maçına çıkan Ufuk Sarıca, karşılaşmayı değerlendirdi. 

Müthiş bir gece yaşadıklarını söyleyen Ufuk Sarıca, "Çok değerli bir takıma karşı müthiş, önemli bir galibiyet aldık. Belki EuroLeague’de 2-3 gün önce kendileri için kötü bir sonuç almış olabilirler ama kadro olarak baktığımız zaman küçümsenmeyecek, çok ciddi oyunculara sahip bir takım Fenerbahçe. Zaten maçın içinde de özellikle ilk yarı biz kendimiz gibi oynamadığımız için farkı da uzun süre önde götürdüler ama şunu hep söylüyorum; ilk yarıda sahada oynayan takım zaten bizim takımımız değildi. Ne faul atabildik, ne dış atış sokabildik, savunmada da kötüydük, ribaundlarda da geride kaldık ama ikinci yarıda müthiş bir geri dönüş yakaladık üçüncü periyotta. Bundan da önemlisi buradan sonra fark tekrar açıldı, tekrar öne geçtiler ve tekrar yakaladık. 19 sayılardan geri döndük. Bunlar benim için, bir koç için çok değerli. Sonunda da 4 buçuk dakika kala 11 sayıdan pes etmeyerek, özellikle ön alandaki baskımız ile kazanmayı becerdik. " ifadelerini kullandı.

Ruhlarıyla buradaydı

Özellikle taraftarları ile iç sahada çok etkili olan Pınar Karşıyaka'nın boş salonda Fenerbahçe Beko'yu yenmelerinin önemine vurgu yapan Ufuk Sarıca, şu sözleri söyledi:

 
"Böyle bir galibiyet tabii ki ligin maratonu için de çok önemli, sıralama açısından çok önemli ama özellikle takımın güveni için, bir EuroLeague takımını yenmek, hem de en büyük eksiğimiz olarak taraftarsız yenmek çok önemli. Onlar belki de ruhlarıyla buradaydı. Biz o mücadeleyi verdik. Galibiyeti onlara armağan ediyoruz. Sonuçta maçı bırakmayan bir takım var. Bence böyle olmalı. Üç gün önce de son topta kaybettik. Bugün de son topa gelip kazandık. Bütün oyuncularımı kutluyorum. Fenerbahçe Beko’ya da bundan sonrası için başarılar diliyorum."