• Diğerleri

'Sarılmadığınız için teşekkürler'

23 Mayıs 2020 13:20- Son Güncelleme - 23 Mayıs 2020 13:20
Google news abonelik
'Sarılmadığınız için teşekkürler'

Bundesliga CEO'su Christian Seifert ve DFL futbol ve taraftardan sorumlu direktörü  Ansgar Schwenken, 1 ve 2'de yer alan 36 kulübe gol sevinçleri konusunda üç sayfalık teşekkür  ve uyarı içeren bir mektup gönderdiler.

HÜSEYİN ÖZKÖK-AJANSSPOR

Bild'de yer alan habere göre tüm pozitif tepkilere karşın bazı eleştirilerin de geldiğinin ifade edildiği mektupta, yapılan eleştirilerin medya, kamuoyu ve siyasetin kurallar konusunda Bundesliga'yı yakından izlediklerinin bir işareti olduğu ifade edildi.

"Soyunma odasına toplu halde gitmeyin"

Özellikle gol sevinçleri konusunda bir düzeltmeye ihtiyaç olduğunun görüldüğünü belirten Seifert ve Schwenken, temas kurallarına uyulmasını istediler. İki yönetici ayrıca devre arası ve maç sonunda soyunma odasına giderken toplu halde tünele girilmemesini, pozitif bir vaka durumunda sorumlu sağlık müdürlüklerinin TV görüntülerine bakarak grup karantinası kararı vermeleri tehlikesinin de ortaya çıkabileceğinin altı çizildiler.

Dün akşam Hertha ile Union Berlin arasında oynanan ve Hertha'nın 4-0 galibiyetiyle biten müsabakada geçen hafta gol sevincini sarılarak yapan Herthalı oyuncuların bu kez kurallara uydukları gözlendi.

New Orleans Pelicans 117 - 110 Detroit Pistons