Sayyıdan: 5-6 madalya almayı hedefliyoruz

22 Nisan 2018 19:05- Son Güncelleme - 22 Nisan 2018 19:05
Google news abonelik

Uluslararası Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından Antalya'da düzenlenen Judo Dünya Kupası başladı. Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Hasan Sayyıdan turnuva hakkında konuştu.

300’den fazla sporcu turnuvaya katıldı

Antalya'da 10 bin kişilik spor salonunda gerçekleştirilen turnuvada, sporcular madalya almak için kıyasıya mücadele ediyor. Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Hasan Sayyıdan, yaptığı açıklamada, 36 ülkeden 300'den fazla sporcunun turnuvaya katıldığını belirtti.

“5-6 madalya almayı hedefliyoruz”

Turnuvaya 23 sporcu ile katıldıklarını ifade eden Sayyıdan, "İnşallah 5-6 madalya almayı hedefliyoruz. 2020 Paralimpik Oyunları'nda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmenin hedefi doğrultusundayız. Bu doğrultuda önemli çalışmalarımız var. Teknik heyetimiz ve yönetimimizle birlikte makro planlar yaptık. Bunun ilk aşaması olarak da şu andaki turnuvayı gerçekleştiriyoruz." diye konuştu. Turnuva yarın yapılacak final müsabakaları ile sona erecek.

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!