AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Schumacher belgeselinin ilk fragmanı yayınlandı

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 25 Ağu 2021 - 19:20 / Son Güncelleme : 25 Ağu 2021 - 19:41

Formula 1'in efsane pilotu Michael Schumacher'in hayatını anlatan "Schumacher" belgeselinin ilk fragmanı yayınlandı.

Schumacher belgeselinin ilk fragmanı yayınlandı

Orhan GÜLEK - AJANSSPOR

Formula 1'in efsane isimlerinden Michael Schumacher için çekilen Netflix belgeselinden ilk tanıtım videosu yayımlandı.

Schumacher'in Formula 1'deki yükselişini anlatıyor

1991 Belçika Grand Prix'indeki ilk çıkışını yaptığı günden otuz yıl sonra yayınlanan fragmanda görüldüğü üzere belgesel Schumacher'in samimi bir portresini sunacak. Kerpen'deki karting pistinden, Benetton ve Ferrari ile 91 zafer ve 7 dünya şampiyonluğu kazanarak Formula 1'in gelmiş geçmiş en başarılı sürücüsü olmaya yükselişini anlatıyor.

Belgeselde, en yakın arkadaşlarıda yer alıyor

Yarıştığı dönemde pek çok rekoru eline geçiren Schumacher'le ilgili bu belgeselde babasının yanı sıra kardeşi Ralf, eşi Corinna ve çocukları Gina ve Mick Schumacher de yer alıyor.

Ayrıca Schumacher'in en yakın arkadaşları ve rakipleri gibi isimler de bu belgesele konuk olacaklar.

Sebastian Vettel'e de yer verildi

Bugün, merakla beklenen bu belgeselin ilk fragmanı yayınlandı. Fragmanda, Schumacher'in babasına, kızı Gina'ya, oğlu Mick'e ve dört kez dünya Sebastian Vettel'e de yer verilmiş durumda.

1 saat 52 dakika uzunluğunda olacak "Schumacher" adlı belgesel, 15 Eylül'de yayınlanacak ve daha önce yayınlanmamış görüntüleri içerecek.

Peki Michael Schumacher'in sağlık durumu nasıl?

Yayınlanan fragman sonrası pek çok yarış sever, efsane pilotu Schumi'nin sağlık durumunu araştırıyor. Ancak Schumacher'in sağlık durumu adeta bir sır gibi saklanıyor. Konuyla ilgili olarak ailesi tarafından ''Michael'ın sağlığı halka açık bir konu değil ve bu nedenle bu konuda yorum yapmayacağız'' açıklaması gelmişti. Almanya'dan gelen haberlerde ise kök hücre tedavisi yapıldığı iddia edilmişti.