Schumacher'de 'ölümcül doktor hatası'

27.03.2019 - 09:09 | Son Güncellenme: 27.03.2019 - 09:35

Schumacher'de 'ölümcül doktor hatası'

Michael Schumacher’in başına gelenlerde çok önemli bir hatanın rol oynadığı ortaya çıktı.

InTouch dergisi konuyla ilgili haberini ‘Ölümcül doktor hatası ortaya çıktı’ başlığıyla verdi.

İşte Michael Schumacher’in tedavisindeki ölümcül hata...

Skorer'in haberine göre, Formula 1’in unutulmaz ismi 2013’te Fransa Alpleri’nde kayak yaparken başını kayalara çarpmasının ardından önce komaya, ardından bitkisel hayata girmişti.

Efsane pilotun geçirdiği bu kaza öncesinde, omurilik sıkıntısı çektiği ortaya çıktı. 
Bu sağlık sorununun aslında kendisini kazadan koruması gereken bir faktörken, es geçilmesi nedeniyle talihsiz kazanın yaşandığı belirlendi.  
Almanya’daki Asklepios Kiliniği’nden Doktor Christoph Goetz, geçmişte omurlarındaki sıkıntılardan muzdarip olan hastalara, kayak gibi tehlikeli sporlardan kaçınmaları gerektiğinin her zaman doktorlar tarafından tavsiye edildiğini söyledi.
Alman doktor, bu durumdaki hastaların bu sporları yapmaları durumunda, sakatlık yaşamalarının, diğerlerine göre daha yüksek olduğuna dikkat çekti.
Schumacher için doktorların gerektiği gibi bu şekilde araya girip uyarıda bulunmadıkları, kayak pistinde kendisini fiziksel olarak zayıf bıraktıkları belirtildi.

InTouch dergisinin Almanca edisyonu bu yüzden uzman doktorun konuşmalarını içeren konuyla ilgili haberini ‘Ölümcül doktor hatası ortaya çıktı’ başlığıyla verdi.

Senin için hazırladığımız haberler