Schumacher'in eşinden açıklama: "En iyi tıbbi yardımı aldığından şüpheniz olmasın"

2 Ocak 2019 19:45- Son Güncelleme - 2 Ocak 2019 19:45
Google news abonelik

Fransa Alpleri'nde geçirdiği kayak kazasının ardından yarı bitkisel hayatta rehabilitasyon sürecini sürdüren Formula 1'in efsane Alman sürücüsü Michael Schumacher'in doğum günü yaklaşırken eşi, sosyal medya hesabından ilk kez bu kadar detaylı bir açıklama yaptı.

Schumacher'in eşi Corinna, sosyal medya hesabından yarın 50 yaşına girecek eşiyle ilgili açıklamalar yaptı. 

"Michael'ın 50. yaşını birlikte kutlayacağımız için çok mutluyum. Kalbimizin en derinlerinde bunu hep beraber yapacağımız için hepinize çok teşekkür ediyorum" diyen Corinna, Keep Fighting kurumu ile birlikte eşine hediye olarak sanal bir müze hazırladıklarını şu sözlerle anlattı: 

"Keep Fighting Kurumu olarak ona bir hediye hazırladık. Sanal bir müze… Resmi Michael Schumacher aplikasyonu yarın çıkacak ve onun başarılarını tekrar görebileceğiz. Bu aplikasyon, onun hakkını vermek için yaptığımız dönüm noktalarından biri. Başarılarını bu şekilde kutlayacağız. Umarım keyif alırsınız. Michael, yaptıklarıyla gurur duymalı, bizler de onunla gurur duymalıyız. Onu hatırlamak ve zaferlerini kutlamak istiyoruz."

 'EN İYİ TIBBİ YARDIMI ALIYOR'

Corrina, eşinin sağlık durumuyla ilgili ise "Emin ellerde, en iyi tıbbi yardımı aldığından şüpheniz olmasın. Bu işleri olabildiğince gizli yapmamız, sizlerle çok fazla bir şey paylaşmamız, emin olun ki onun da isteyeceği bir şeydi. Hepinize duyarlılığınız için teşekkür ediyoruz ve sağlıklı, mutlu, huzurlu bir 2019 diliyoruz" notunu düştü. 

Schumacher'in sağlık durumu ailesi tarafından büyük titizlikle basından gizleniyordu, bu yüzden eşi Corrina'nın ilk defa yaptığı bu detaylı açıklama Schumacher hayranlarını heyecanlandırdı. 

 'YÜRÜYEBİLİYOR' İDDİASI

Öte yandan, geçen haftalarda Daily Mail'den Jonathan McEvoy, Schumacher'ın artık yatalak olmadığı hatta yürüyebildiği söylemişti. 

 Zira, Ferrari'nin eski yarış direktörü olan Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) Başkanı Jean Todt da geçen günlerde açıklama yapmıştı. Todt, "Evet iddialar doğru. Son Brezilya GP'sini Schumi ile birlikte izledik" demişti.

Haberde yer alan bir diğer iddia da Schumacher yakın zamanda beyin hasarı tedavisi için ABD'nin Teksas eyaletine gidebileceğiydi. 

Schumacher'ın İsviçre'de Cenevre Gölü kıyısında bir evde haftada 50 bin sterlinlik tedavi gördüğü söyleniyor. (Sputnik)