Şehit haberi geldi, Ali Koç konuşmaktan vazgeçti

10 Şubat 2020 18:56- Son Güncelleme - 10 Şubat 2020 16:08
Google news abonelik

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, FB TV'ye açıklamalarda bulundu. Koç, gündeme dair yapacağı açıklamaları İdlib'deki saldırıda şehit düşen 5 askerimiz nedeniyle ileri bir tarihe ertelediğini açıkladı.

 

 

Ali Koç'un açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Hafta sonu yaşadığımız bazı olaylarlar camiada infiale sebep olacak boyuta geldi. TFF'nin nasıl seçildiği, hangi saiklerle belirlendiği, hakem atamalarıyla ilgili Fenerbahçe olarak burada görüşlerimizi paylaşacaktık. Bu şekilde devam edilemeyeceğini anlatacaktık. Camiamızı, devletimizle karşı karşıya getirmeye çalışan algı ile ilgili açıklamalar yapacaktık. Ancak, programa az bir süre kala Suriye'den acı bir haber aldık. 5 askerimiz şehit oldu, 5 de askerimiz ağır yaralı. Allah şehitlerimize rahmet eylesin. Yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyorum. İnşallah bundan sonra bu acı haberlere yenileri eklenmez. Sizlerden affınızı diliyorum. 1-2 gün içinde bu programı yapacağız.

İdlib'in kuzeyindeki saldırıda 5 askerimiz şehit olurken, 5 asker de yaralandı. Konuyla ilgili açıklama Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden geldi.

Açıklamada "İdlib’de çatışmaları önlemek, hudut güvenliğimizi sağlamak, göçü ve insanlık dramını engellemek maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, Rejim tarafından 10 Şubat 2020 tarihinde yapılan yoğun topçu atışı neticesinde, 5 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 silah arkadaşımız yaralanmıştır" denildi.

Saldırı sonrası 'bölgede tespit edilen hedeflerin, derhal ateş destek vasıtalarıyla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılığın verildiği belirtilerek şöyle devam edildi: "Hedefler tahrip edilmiş ve şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır. Gelişmeler yakından takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz."

Ajansspor.com olarak kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz.