Şehitler için saygı duruşu

11.12.2016 08:25 - Son Güncelleme -
Şehitler için saygı duruşu

Türkiye Futbol Federasyonu, İstanbul'da Vodafone Arena yakınlarında gerçekleştirilen iki ayrı terör saldırısında hayatını kaybedenler için bugün ve yarın yapılacak profesyonel ve amatör maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşundu bulunulacağını duyurdu.

TFF'den yapılan açıklamada, Spor Toto Süper Lig'de dün oynanan Beşiktaş-Bursaspor maçı sonrasında düzenlenen terör saldırıların nedeniyle 1 günlük milli yas ilan edildiği hatırlatılarak, "Profesyonel ve amatör liglerde bugün ve yarın oynanacak tüm müsabakalar öncesinde şehitler anısına 1 dakikalık saygı duruşu yapılırken, stadyumlardaki bayraklar yarıya indirilecek ve maçlar sırasında müzik yayını yapılmayacak." ifadeleri kullanıldı.

İstanbul Beşiktaş'ta Vodafone Arena önünde meydana gelen saldırının ardından TFF'den açıklama geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), İstanbul'da Vodafone Arena yakınlarında gerçekleştirilen iki ayrı terör saldırısını kınayarak, hayatını kaybedenler için başsağlığı mesajı yayımladı.

TFF'nin internet sitesinde yer alan açıklamada, "Beşiktaş-Bursaspor maçı sonrasında düzenlenen hain terör saldırılarında çok sayıda polis ve vatandaşlarımızın şehit olduğunu, yine bu saldırılarda Vodafone Arena'dan Sorumlu Özel Güvenlik Şube Emniyet Müdürü ve Beşiktaş Kulübü Kongre Üyesi Vefa Karakurdu ile Kartal Yuvası çalışanlarından Tunç Uncu'nun da hayatını kaybettiğini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz." ifadeleri kullanıldı.

"İnsanlık dışı vahşi terör saldırısını şiddetle kınıyoruz." ifadelerine yer verilen açıklamada, "Saldırılarda hayatını kaybeden polis ve sivil şehitlerimize Allah'tan rahmet; ailelerine, Emniyet Teşkilatı'na, Beşiktaş Kulübüne ve milletimize başsağlığı, yaralı polis ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz." denildi.

Türkiye Futbol Federasyonu

 Kulüpler Birliği Vakfı, hayatını kaybedenler için başsağlığı mesajı yayımladı

Kulüpler Birliği Vakfı, İstanbul'da Vodafone Arena yakınlarında gerçekleştirilen iki ayrı terör saldırısında hayatını kaybedenler için başsağlığı mesajı yayımlarken, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Vakıf başkanı Göksel Gümüşdağ imzalı yayımlanan açıklamada, "Dün gece, millet olarak 29 şehit verdiğimiz, 166 kardeşimizin yaralanmasına sebep olan hain ve korkak bir saldırıya daha maruz kaldık." denildi.

Birlik ve beraberlik vurgusunun yapıldığı açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Bu saldırıyı düzenleyenler kim olduğumuza, kaç yaşında olduğumuza, nerede oturduğumuza, hangi politik görüşü benimsediğimize bakmaksızın hepimize karşı, tüm Türkiye'ye, milletimize karşı bir suç işledi. Birlik olmak ve birlikte kalmaktan başka seçeneğimiz yok. Bu ülkenin bütünlüğünü terörle bölebileceğini düşünenleri nefretle kınıyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır, yaralılarımıza şifa diliyorum."

Real Madrid forması giyen Dani Carvajal'dan, Beşiktaşlı Pepe'ye...

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up