Hatayspor-Trabzonspor maçında hakem Kadir Şeker penaltıyı kaçırdı!

İsa Kethüda
25.09.2023 - 22:53 | Son Güncellenme: 25.09.2023 - 23:57

Atakaş Hatayspor-Trabzonspor maçında hakem Kadir Şeker'in ev sahibinin penaltı kararı beklediği pozisyonda elle oynamaya hükmetmesi yanlıştı. Hatay'ın 2. golündeki kararıysa doğruydu.

Hatayspor-Trabzonspor maçında hakem Kadir Şeker penaltıyı kaçırdı!

Hüseyin Özkök – AJANSSPOR

Trendyol Süper Lig’in 6. Haftasının kapanış maçında oynanan Atakaş Hatayspor-Trabzonspor maçı tam anlamıyla bir heyecan kasırgasına sahne oldu. Hakem Burak Şeker, benzer ele çarpmalara verdiği iki değişik kararla “bir acı bir tatlı” karar verdi. 

VAR'daki Tokat monitöre çağırdı

Hatayspor’un yoğun baskısının devam ettiği maçın son bölümünde,Hakem Burak Şeker, Hatayspor lehine bir penaltı verdi. Ancak VAR’da görev yapan Serkan Tokat, Şeker’i monitöre davet edip verilen penaltı öncesinde bir ele çarpma olduğunu ve hakemin bunu yorumlamasını tavsiye etti. 

Elle oynama kararı verilmesi yanlıştı

Maçın hakemi, Hataysporlu oyuncunun çok yakın mesafede vurduğu topun rakipten gelip kendi eline çarpmasını el olarak değerlendirerek Hatayspor lehine verdiği penaltıyı iptal etti. Oysa kurala göre yalnızca eğer top bir oyuncunun elinden kaleye doğrudan girerse elin pozisyonuna bakılmaksızın gol iptal ediliyor.

İlgini Çekebilir
Nenad Bjelica: "Defans bütünlüğünü kaybettik"
Habere Git

İkinci golü iptal etmemesi doğruydu

Burak Şeker hatalı bir kararla ele çarpma nedeniyle haklı bir penaltıyı iptal etti. Ancak aynı Burak Şeker, Hatayspor’un attığı 2’nci golden önce Hataysporlu bir oyuncunun eline çarpan topu ise çarpma olarak değerlendirip atılan golü geçerli sayarak kurala göre doğru bir karar verdi.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler