AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Selahattin Baki kimdir?

İlk Yayınlanma : 16 Oca 2020 - 15:25 / Son Güncelleme : 16 Oca 2020 - 15:25

Fenerbahçe'de sportif direktör Damien Comolli ile yolların ayrılmasının önemli nedenlerinden biri olarak Selahattin Baki'nin Simon Falette transferinde görevlendirilmesi gösterildi.

Peki Ali Koç yönetiminde yer alan ve futbol şubesinde görevli olan Selahattin Baki kimdir? Comolli, Selahattin Baki yüzünden mi Fenerbahçe ile yollarını ayırdı?

 

Selahattin Baki kimdir?

Selahattin Baki, hayatını kendi ağzından şöyle yorumluyor:

”Bir ailenin tek çocuğuyum. İskenderunlu baba, anne tarafım Ankaralı. Hayatımı hep Bağdat Caddesi ve Kadıköy çevresinde geçirdim. Yurt dışında okudum, 21 yaşında Türkiye’ye döndüm. 2007’de Arabistan fırsatı elime geçti. Suudi Arabistan’da yatırım danışmanı olarak çalıştım ve aynı şirketin Türkiye ofisinde çalışmak üzere geri döndüm. Asya’da asrın kulübü seçilmiş, 6 Şampiyonlar Ligi kupası olan Al-Hilal takımı ile yakın ilişkim oldu. Yönetim Kurulu Başkanı’mız sporla iç içe ve büyük bir hayali vardı, İngiltere’de futbol kulübü almak… 2013’ün Eylül ayında Sheffield United’ı alarak hayalini gerçekleştirdi, beni de yönetime davet etti. Bu görevden sonra, Türkiye’deyken eleştirdiğim bütün yöneticilerden özür dilemem gerektiğini fark ettim. Gerçekten doğruymuş, insanın ne sosyal hayatı kalıyor ne de iş hayatı, yaşamınızın %70’ini kaplayan bir olgu futbol yöneticiliği Kazandığınız zaman kralsınız, kaybettiğinizde küfür geliyor. Muhteşem, sürekli adrenalin olan bir hayat!”