Selçuk İnan, Beşiktaş- Kasımpaşa Maçını Değerlendirdi

Ali Bozkurt
07.01.2023 - 21:56 | Son Güncellenme: 08.01.2023 - 00:27

Süper Lig 18. haftasında Beşiktaş'a deplasmanda 2-1 mağlup olan Kasımpaşa'da teknik direktör Selçuk İnan, karşılaşmayı değerlendirdi. İşte Detaylar...

AJANSSPOR HABER

Süper Lig'in 18. haftasında Beşiktaş deplasmanına konuk olan Kasımpaşa'da teknik direktör Selçuk İnan, mağlup olunan maçı değerlendirirken gördüğü sarı kart hakkında da yorumlarda bulundu. İşte İnan'ın açıklamaları ve detaylar...

''Pozisyonlar yakaladık''

Kasımpaşa teknik direktörü Selçuk İnan, karşılaşmada istediklerini yaptıklarını ama sonuçlandıramadıklarını açıkladı. İnan,  ''Aslında tam düşündüğümüz gibi başladı. Beşiktaş'ın baskı ile başlayacağını biliyorduk. Kaptığımız toplarda özellikle orta sahada fazla adamla çabuk pas yaptığımızda pozisyona gireceğimizi biliyorduk. Oyunun devamında istediğimizi yapmaya devam ettik, pozisyonlar yakaladık.'' dedi.

Maç içinde yakalanan pozisyonları değerlendiremediklerini dile getiren İnan, ''Pozisyonları değerlendiremedik. Maalesef sonuç böyle sizi üzüyor. Takım çok iyi koştu, çok iyi mücadele etti. Bunun karşılığını sonuç olarak alamadık üzgünüm. '' dedi.

İlgini Çekebilir
Beşiktaş sırtını yine Mert'e dayadı
Habere Git

''İtirazım vardı. Bizde yıllarca futbol oynadık''

Selçuk İnan, gördüğü sarı kart hakkında açıklamalarda bulundu. İnan, ''İtirazım vardı. Bizde yıllarca futbol oynadık. Bu kural hatası değil ama net hakem hatası. Buna eminimç Çünkü iki tane sakat oyuncu dışarıdayken hakemlerin oyunu başlatması beklenmez. Bu hakemlere gösterilir, öğretilir. Bu çok net hakem hatası. Hakemler o kadar baskı altında ki özellikle 4 büyüklerin baskıları hakemleri değişik şekilde etkiliyor. Ben eski futbolcu yeni teknik direktör olarak bunu net görüyorum.'' dedi. 

''Hakemler üstünde baskı var''

Hakemlerin üstünde baskı olduğu dile getiren İnan, ''Hakemler de hata yapabilir ama o kadar baskı altındalar ki bu daha fazla hata yapmaya götürüyor. Onların da dikkatli olması gerekiyor bizim de şapkayı öne koymamız gerekiyor. Bence hakemleri biraz rahatlatmamız lazım. Çünkü sonunda canı yanan taraf bizler oluyoruz. Bugün de böyle olay yaşadım üzgünüm.'' dedi.

Ajansspor Genel Yayın Yönetmeni Kenan Başaran, Kasımpaşa Teknik Ditektörü Selçuk İnan'a taraftarın maça neden gelmediğini sordu. Başaran, ''Kasımpaşa maçları izlediğimiz zaman televizyonuun ekranı arkanızdaki mavi-beyaz fon gibi. Siz binlerce taraftarın önünde oynamış bir futbolcusunuz. Kasımpaşa, asırlık bir kulüp ve semt takımı. Ama taraftarı ile bağı kesik bir kulüp. Sizin bu konuda herhangi bir düşünceniz var mı? Semt ve takım arasında yeniden bir bağ oluştırmak gibi. Kimin için, ne için oynuyorsunuz? '' şekilde ifadeleri İnan'a iletti. İşte Selçuk İnan'ı açıklaması: 

İlgini Çekebilir
Beşiktaş'ın golcüleri Paşa'yı dize getirdi
Habere Git

Selçuk İnan: ''Ben her şey yapmaya hazırım''

Kenan Başaran'ın sorusuna cevap veren Selçuk İnan, ''Ben her şey yapmaya hazırım. Razıyım. Bu sadece Kasımpaşa'nın sorunu değil. Spor sevmemiz lazım. Futbolu seviyorsak, futbol izlememiz lazım. Sadece televizyonda izleyip yorum yapmamak, eleştirmemek lazım. Futbolu sevdiğinizi kendi takımınıza sahip çıkarak göstermek lazım. Benim yapacağım en büyük şey, takımımza oynattığımz futbol ve aldığımız skorla taraftarı çekmek. Bunun dışında dışarıda bir şey yapılacaksa onların gelmesi için her şeyi yaparım'' dedi.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
İzlemeden Geçmeyin
Senin için hazırladığımız haberler