"Selçuk İnan'ın Galatasaray'dan ayrılmayacağını biliyorum"

16 Temmuz 2020 17:02- Son Güncelleme - 16 Temmuz 2020 17:06
Google news abonelik

Hatayspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, Radyospor'da Özgür Sancar'ın sorularını yanıtladı. Hatayspor'dan ayrılacak mı? Selçuk İnan, Hatayspor'a transfer olacak mı? Şampiyonluktan sonra neler yaşandı?

"Hatayspor'u şampiyon yapmak daha zor"

Hatayspor'la yaşadıkları şampiyonluğu anlatan Mehmet Altıparmak, "Çok büyük bir iş yaptık. TFF 1. Lig'de şampiyon olmak çok zor ve bunu 3 ayrı takımda yaptık. Çok gururluyum. Gittiğimiz her takımda en kolay işimiz antrenman yaptırmak. Ülkemizde gittiğiniz şehrin her şeyini bilmelisiniz. Tüm şehri, presoneli ve yönetimi idare etmeniz lazım. Gittiğimiz her takıma saygı kavramını yerleştirdik. Hatay gibi 53 yıldır Süper Lig'i hayal eden bir takımı şampiyon yaptık. Hatay'ı şampiyon yapmak daha zor. Hatayspor'un bu ligdeki 2. senesiydi. Geçen sene finalden döndüler ve bizimle birlikte şampiyon oldular" şeklinde konuştu.

"Bursaspor maçından sonra yönetimle konuşacağız"

Şampiyon olduktan sonra şehirde yaşanan coşkuyu anlatan Altıparmak, takımdaki geleceği hakkında da konuştu. Mehmet Altıparmak, "Coşku gerçekten inanılmazdı. Adana'dan Hatay'a 7.5 saatte geldik. İnanılmaz bir açlık, özlem ve sevgi vardı. Gece saat 05:00'te Hatay'a ulaşabildik. Biz oraya gittiğimizde insanlar uyumamıştı ve bizi bekliyordu. Bizim anlaşmamız 1.5 senelik. Bizim dışımızda bazı olaylar da gelişebiliyor. Kendimi ispat etmek gibi bir derdim yok. Başarıya ulaşmak için nelere ihtiyaç duyulduğunu biliyorum. Sadece bana güvenen bir yönetim ve taraftar grubuna ihtiyacım var. Bursaspor maçından sonra yönetimle görüşeceğiz ve planlamamızı yapacağız. Şu ana kadar her şeyin en iyisini yaptık. Kendi ekibime de çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

"Selçuk İnan'ın Galatasaray'dan ayrılmayacağını biliyorum"

"Selçuk İnan'ın Galatasaray'dan ayrılmayacağını biliyorum"

Adı Hatayspor'la geçen Selçuk İnan'ı ve yeni sezondaki transfer planlarını değerlendiren Mehmet Altıparmak, "Selçuk İnan benim takım arkadaşımdı. Selçuk İnan üzerinde çok emeğim vardır. Selçuk İnan'la görüşüyorum ancak kendisi Galatasaray'ın kaptanlarından. Selçuk İnan'ın başka bir takıma gitmeyeceğini biliyorum. Selçuk İnan futbol oynamak istiyor. Futbolu bırakmak çok zor. Ben bile hala oynamak istiyorum. Selçuk'un Galatasaray'dan ayrılmayacağını biliyorum. Galatasaray'a mal olmuş birisi ve orada kalacaktır. Gelmek isterse biz de onu isteriz ancak orada kalacağını düşünüyorum. Galatasaray onu istemezse antrenörlüğe de geçebilir. Şu anda bitmiş bir transfer yok. Lig bitmeden yapılacak olan transfer şampiyon olan oyunculara saygısızlıktır. Lig bittkten sonra gerekli görüşmeleri yaparız. Çekirdek bir kadromuz var ve bu kadronun üzerine bir şeyler katacağız. Hemen hemen her mevkiye oyuncu almak istiyoruz" dedi.

"Kısıtlamalara karşıyım"

Son olarak değişen yabancı kuralını değerlendiren Mehmet Altıparmak, "Kısıtlamalara her zaman karşıyım. 2-3 senede bir kural değişiyor. Çoğu takımımızda zaten Türk oyuncular oynuyor. İyi oyuncu her takımda oynar. Yabancının çok olması Türk oyuncuların oynamaması anlamına gelmiyor. 14 deniyor diye illa 14 mü alacağız? Bence serbest bırakılmalı. Kısıtlamaya karşıyım. Her kulübün bir altyapısı ve tesisi olmalı. Bu oyuncular sokaktan bulunmuyor. TFF'nin altyapı tesislerini her kulübe şart koyması lazım" diyerek sözlerini tamamladı.

Arda Turan, Galatasaray taraftarının tepkilerine cevap verdi! İşte o anlar