Selçuk'tan ters köşe: 'İnsanlar istiyor diye...'

30 Nisan 2020 10:02- Son Güncelleme - 30 Nisan 2020 10:06
Google news abonelik

Galatasaray’ın kaptanı Selçuk İnan bu sezon sonunda emekli olacak mı? Futbolu bıraktıktan sonra ne yapmayı planlıyor? Ersun Yanal, Şenol Güneş, Mancini, Mustafa Denizli, Fatih Terim, Tudor, Hamza Hamzaoğlu hakkındaki düşünceleri neler? Messi mi Ronaldo mu? İşte Selçuk İnan’ın Sabah gazetesine verdiği röportajdan önemli bölümler...

Selçuk İnan, Galatasaray’la olan sözleşmesinin son senesine geldi. Birçok gazetede yıldız futbolcunun bu sezon sonunda emekli olacağı yazıyor. Ancak Selçuk’un düşüncesi farklı:

“İnsanlar istiyor diye futbolu bırakmak istemiyorum. Bırakmaya henüz hazır değilim. Hocamızla, başkanımızla konuşmadan olaylar nasıl gelişir bilemem. Galatasaray’da futbolu bırakmak istiyorum ama gönlüm sahanın içinde sorumluluk alan ve sahanın içinde takımına yardım eden bir oyuncu olarak futbolu bırakmak. Yaşıtlarım hala oynuyor, ben de oynamak istiyorum.”

Nasıl Galatasaraylı oldu?

“Babam iyi bir Fenerbahçeli'ydi ama yılın yarısında yurt dışına çalışmaya gidiyordu. Halamın oğlu beni Galatasaraylı yaptı. 92-94 arası üst üste iki sezon şampiyon olan, Hamza Hoca'nın oynadığı takımı izleyerek Galatasaraylı oldum. Saunders'ın Fenerbahçe'ye attığı golü hiç unutmam. 2000'deki UEFA finalini İskenderun'da evde izledim, sonra da konvoya çıktık zaten.”

Futbolu bıraktıktan sonra ne yapacak?

Futbolu bıraktıktan sonra da futbolun içinde kalacağım. Bana nerede ihtiyaç olur onu zaman gösterir ama kulübede olmak istiyorum. Uzun vadeli planlarımda teknik direktörlük yapmak var.

Selçuk İnan'ın gözünden çalıştığı teknik direktörler

ERSUN YANAL: Beni önce Manisa ardından da Trabzon'a götürdü. Kariyerimin gelişmesinde büyük katkısı var.

ŞENOL GÜNEŞ: Takıma nasıl liderlik yapmam gerektiğini kendisinden öğrendim.

MANCİNİ: Çok klas bir teknik adamdı, onunla diyaloğum hiç kopmadı.

MUSTAFA DENİZLİ: Kısa süre çalıştım ama hayata bakışı ve insanlığı iz bıraktı.

FATİH TERİM: Kelimelerle anlatılmaz. Beni Milli Takım'a ilk çağıran isim. Herhalde son 20 yılda Fatih Hoca ile en çok çalışan, en uzun süre geçiren oyuncuyum. Benim için çok farklı.

İGOR TUDOR: Görevdeyken bir kere bile saygısızlık yapmadım, hep yanında durdum. Onu da seviyorum.

HAMZA HAMZAOĞLU: "Sen golü kokluyorsun, ceza sahası içine girmeni istiyorum" derdi. Ben de ''Hocam gidersem geride eksik kalabiliriz, sıkıntı olmaz mı?" demiştim. "Önemli değil sen yine de git" cevabını vermişti. O sezon ligde ceza sahası içinden 4 kritik gol atmıştım ve şampiyon olup 4. yıldızı takmıştık.

Melo ile uyumu!

Trabzon'da Colman'la iyi ikiliydik ama Melo ile üst seviyeye çıktım. Bu tarz ikililer 10-20 yılda bir gelir ve en verimli olduğum zamanı Melo ile geçirdim. Sahaya karakter koyan, çok iyi bir oyuncuydu.

Messi mi Ronaldo mu?

Messi… Messi'ye karşı hiç oynamadım ama genç milli takımla şampiyonaya katıldığımızda Arjantin ile aynı otelde kamp yapmıştık. Zaten Arjantin şampiyon olmuştu, Messi de herhalde 'Altın Eldiven' hariç ne kadar ödül varsa almıştı.

Harry Kewell ile 1-2-1 | Premier League