Semih Haznedaroğlu: "Yönetim, Diagne ve Falcao sürecini iyi yönetemedi"

29 Ağustos 2019 17:21- Son Güncelleme - 29 Ağustos 2019 14:31
Google news abonelik

Galatasaray Kulübü Eski Başkan Yardımcısı Semih Haznedaroğlu, sarı-kırmızılıların gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. Radyospor’da Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in canlı yayın konuğu olan Semih Haznedaroğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

Semih Haznedaroğlu: "Galatasaray'da şampiyonluk adına heyecan yok, önlem alınmalı"

İlk maçlar biraz yanıltıcı olabiliyor. Tabi ki Galatasaray beklediğimiz gibi başlamadı. Galatasaray ağır ve kötü oynuyor. Konyaspor maçında 1 puan aldık ama iyi değildik. Önceden 10 kişi kalınca bir şey fark etmezdi. Şimdi Galatasaray’da şampiyonluk adına bir heyecan yok. İş işten geçmeden önce bir önlem almak gerekiyor.

"Terim'in olduğu yerde disiplinsizlik olmaz"

"Terim'in olduğu yerde disiplinsizlik olmaz"

Fatih Terim’in olduğu yerde disiplinsizlik tabi ki olmaz. Takım disiplin içindedir. Terim her zaman takıma hakimdir. Galatasaray kırmızı kartlardan elbette ders almalı. Ancak; kasıtlı olduğunu düşünmüyorum.

Şampiyonlar Ligi için ne düşünüyor?

Şampiyonlar Ligi için ne düşünüyor?

Şampiyonlar Ligi çok önemli bir gelir kapısı. Galatasaray, 4.kategoriden girecek. Güçlü rakipler olacaktır. Şansın ne  olursa olsun, şimdiki görüntüden kurtulamazsan kim çıkarsa çıksın şansın olmaz. Galatasaray şu anki hüviyetinden çabucak sıyrılmalı. Prestij ve mali açıdan çok önemli bir kulvar. Galatasaray’ın kısa zamanda toparlanması gerekiyor.

Diagne eleştirisi...

Diagne itibarsızlaştırıldı. İlle de satacağız, oradan gelince paraları böyle kullanacağız düşüncesi vardı. Menajerler ve alacak kulüpler fiyatın düşmesini bekledi. Diagne de bir insan. Demoralize olması, istenen performansı vermemesi çok normal. Oynadığı maçlarda Diagne kendisinden beklendiği gibi oynamıyor. Kasımpaşa’dan buraya geldiğinde bu pozisyona nasıl düştü? Onu sorgulamak gerekiyor.

"Albayrak'ın Falcao ile fotoğraf çektirmesini doğru bulmuyorum"

"Albayrak'ın Falcao ile fotoğraf çektirmesini doğru bulmuyorum"

Radamel Falcao konusunda da çok istekli göründük. Monaco, menajerler bu durumdan tabi faydalanır. Albayrak’ın gidip fotoğraf çektirmesi yanlış bir durum. İkinci başkan fotoğraf çektiriyor ve bundan onore oluyor. Monaco’ya koz veriyorsun. Yönetim Diagne ve Falcao transferinde hatalar yaptı. Süreci iyi yönetemedi. Albayrak’ı severim, beraber yönetimlerde bulunduk. Saygılı bir insandır. Fakat; yaptığı işi doğru bulmuyorum.

Falcao transferi olmazsa Albayrak istifa etmeli mi?

Falcao transferi olmazsa Albayrak istifa etmeli mi?

Abdurrahim Albayrak’ın Falcao gelmezse istifa etmesi söz konusu olmaz bence. Yanlış yaptı. Ancak; ayrılması ne kazandıracak? Albayrak bu konudan ders almışsa bile bu bir kazançtır. Albayrak görevinden ayrılmalı gibi bir düşünceye sahip değilim.

"Galatasaray'ın, Kulüpler Birliği'nde her zaman temsil edilmesi lazım"

Kulüpler Birliği’nde Galatasaray’ın her zaman temsil edilmesi lazım. Diğer kulüplerin Galatasaray’a cephe almasını mazide görmedim. Kulüplerin birbirine saygı duyması gerekiyor. Fikret Orman başarılı bir başkan. Orman’ın özel bir düşmanlığı olduğunu düşünmüyorum. Diğer kulüpler de Türk futboluna hizmet ediyor. Şahsi meselelerin olmaması gerek. Çünkü bu bir katkı sağlamıyor.

"Zekeriya Alp'in MHK Başkanı olması memnuniyet verici"

"Zekeriya Alp'in MHK Başkanı olması memnuniyet verici"

Zekeriya Alp’i şahsen de tanırım. Futbolcuyken çok efendiydi. Şu anda da efendi bir yönetici. Daha önce ayrıldığında üzüntü duymuştum. Bence bu işi iyi bilen bir futbol insanıdır. Beşiktaşlı diye birilerine yaranacağını düşünmüyorum. Tabi ki kritik bir pozisyonda. Hakem hataları sebebiyle suçlu duruma düşüyorlar. İnsanları, camiaları, kurumları suçlamak kolay. Fakat; bu iş kolay bir iş değil. MHK Başkanı’nın Zekeriya Alp olmasını memnuniyetle karşılıyorum.

"Nihat Özdemir çifte standarda müsaade etmez"

"Nihat Özdemir çifte standarda müsaade etmez"

Nihat Özdemir uzun yıllardır sporun içinde. Fenerbahçe ve TFF’de görev yaptı. Hakemlerin performansını önemsiyorum. Neden? Mesela; Fenerbahçe maçında 3 penaltı verildi. Hakem böyle gördü diyelim. 3 penaltı verildiği zaman haklı veya haksız Özdemir töhmet altında kalabiliyor. Özdemir, çifte standarda müsaade etmez.