AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Sendika olsaydı futbolcular kukla olmazdı"

İlk Yayınlanma : 12 Kas 2020 - 12:02 / Son Güncelleme : 12 Kas 2020 - 17:39

İspanya Ligi ekiplerinden Real Madrid'in Alman futbolcusu Toni Kroos, UEFA ve FIFA'yı eleştirdi. Toni Kroos futbolcuların UEFA ve FIFA'nın kuklası konumunda olduğunu söyledi ve sendikanın önemine dikkati çekti.

"Sendika olsaydı futbolcular kukla olmazdı"

Hüseyin ÖZKÖK-AJANSSPOR

Real Madrid’in Alman yıldızı Toni Kroos, futbolcuların birer kukla gibi kullanıldığını söyledi. Kroos, kardeşi Felix Kroos ile birlikte 'Einfach mal Luppen' (Öylesine Mercek Altına Alalım) adlı podcast yayınında FIFA ve UEFA’yı eleştirdi. Avrupa Süper Lig projesini eleştiren Kroos, çok sayıda organizasyonun futbolcuları adeta öğüttüğünü söyledi.

Fizik gücümüzü emiyorlar

Kroos, “Günün sonunda tüm bu üst üste yapılan organizasyonlar nedeniyle futbolcular FIFA ve UEFA’nın kuklası konumunda. Uluslar Ligi ve genişletilmesi planlanan Dünya Kulüpler Kupası gibi organizasyonlar finansal olarak her şeyi adeta emdikleri gibi futbolcular olarak da bizim fizik gücümüzü emiyorlar” dedi.

"Avrupa Süper Ligi'ne karşıyım"

Düşünülen Avrupa Süper Lig’inin belki cazip gözükebileceğini ama sadece büyük kulüplerin kendi aralarında yapacakları karşılaşmalara daha küçük kulüplerin sadece seyirci kalacağını vurgulayan Alman yıldız, "Aradaki makas daha da açılacak. Bazı şeyleri eğer iyiyse, olduğu gibi bırakmak gerekir. Şu andaki organizasyonlar yeterince iyi. Ben bu projeye karşıyım" dedi.

"Arabistan'da oynamazdık"

Futbolcu sendikasının eksikliğine dikkat çeken Kroos, "Eğer böyle kararların verilmesi aşamasında bir futbolcular sendikası olsa ne Uluslar Ligi'ni ne de Suudi Arabistan'da İspanya Süper Kupa maçını ya da 20 takımdan fazla takımla oynanacak Dünya Kulüpler Kupası maçları oynardık" dedi.

Almanya Milli Takımı formasını 100 kez giydi

30 yaşındaki merkez orta saha oyuncusu Kroos, bugüne kadar 100 kez Almanya Milli Takımı forması giyerken 17 gol attı.

Muhteşem bir kariyer

Bayer Leverkusen ve Bayern Münih'te oynadıktan sonra 2014'te Real Madrid'e transfer olan yıldız futbolcu, 540 maçta 43 gole imza koyarken, 131 de asist yaptı.

2014'te Dünya Kupası kazandı

4 Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu, 2 La Liga şampiyonluğu, 3 Bundesliga şampiyonluğu bulunan Kroos, 2014'te de Dünya Kupası'nı kazandı.