AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Şener Özbayraklı'dan Başakşehir Teknik Direktörü Aykut Kocaman'a övgü

Ajansspor Editör
Ramazan Dengiz
İlk Yayınlanma : 07 Tem 2021 - 20:46 / Son Güncelleme : 07 Tem 2021 - 20:51

Son dakika haberleri... Başakşehir’in yeni transferlerinden Lucas Lima ve Şener Özbayraklı, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

Şener Özbayraklı'dan Başakşehir Teknik Direktörü Aykut Kocaman'a övgü

AJANSSPOR - HABER

 

Süper Lig’in yeni sezon hazırlıklarına Bolu’da devam eden Medipol Başakşehir’de yeni transferlerden Şener Özbayraklı ve Lucas Lima, basın mensuplarına antrenman öncesinde açıklamalarda bulundu. 

"Türkiye'nin değer verdiği bir isim..."

Sezon başlarının her zaman zor olduğunu ifade eden Özbayraklı, “Bunu her zaman gördük biliyoruz ama inşallah öncelikle bütün futbolcu arkadaşlarım için sakatlıksız bir sezon diliyorum. İnşallah bu dönemi de sakatlıksız iyi bir şekilde bitiririz. Yeni arkadaşlarımız geldi, bende yeniyim ama çok tecrübeli arkadaşlarda var. İnşallah uyum sürecini en iyi şekilde atlatıp, yeni gelenlerle birlikte hepimiz iyi bir şekilde adapte oluruz ve iyi bir başlangıç yaparız." ifadelerini kullandı. Tecrübeli futbolcu ayrıca, Aykut Kocaman hakkında şöyle konuştu:

 

"Ben 1 sene çalıştım Aykut hocayla. Çok değer verdiğim, daha doğrusu Türkiye’nin değer verdiği bir hocamız. Onu anlatmaya gerek yok. Bende yeterince tanıyorum. İnşallah onu mahcup etmeden iyi bir şekilde hizmet ederim ve kendimi de mahcup etmem”

"Türkiye'yle çok benzerlik var..."

Futbol oynadığı ülkeleri ve Türkiye’yi değerlendiren Brezilyalı sol bek, “Brezilya’yı ele alacak olursak bireysel olarak çok teknik oyunculara sahip. Oradaki yıllarımı bu şekilde adlandırabilirim. Avrupa’ya geldiğinizde Fransa’yı ele alırsak Türkiye ile bir çok benzer özelliğe sahip bir futbol iklimine sahip. Oradaki fiziksel ve taktik yönü çok güçlü bir mantalite yönünde devam ediyor futbol. Avrupa’daki o fiziksel ve taktiksel yönü ele aldığınızda Türkiye ile çok benzerlik var. Bana düşen görev ise ortak benzerlikleri takıma aşılayarak, içimde olan gücü yansıtarak başarılı olmak” dedi. 

“Taraftarsız futbolun tadı tuzu yok”

Taraftarların bu sezon tribünlerde yer alacak olması ile ilgili konuşan Lucas Lima, “Açıkçası taraftarsız futbolun pek tadı tuzu yok. Dolayısıyla taraftar ne kadar statta çok olup bizi destekleyerek itici güç olursa bizim için daha iyi olur. Seyir zevki anlamında da hem futbolcular hem de futbolun bileşenleri için çok daha olumlu olur. Geçen sene maalesef korona virüsün verdiği şartlardan dolayı bu fırsatımız yoktu ancak bu sene o fırsatımız var” dedi.