• Diğerleri

Şenol Güneş: 'Favori olmak hiçbir şey göstermiyor'

28 Kasım 2018 20:21- Son Güncelleme - 28 Kasım 2018 23:21
Google news abonelik

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, UEFA Avrupa Ligi'nde oynanacak Sarpsborg maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. Şenol Güneş'in açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

İlginç bir gruptayız. Bizim iki mağlubiyetimiz dengeleri bozdu. Rakibimiz tek mağlubiyeti bize karşı aldı. Yarın kazanmak için oynayacağız. Kendi sahalarında oynuyorlar. Kış mevsimini erken yaşıyorlar. Şartlar ne olursa olsun rakibimizi yenecek gücümüzün olduğunu düşünüyorum.

Türkiye'deki koşulları ayrı değerlendiririz. Futbol sahada oynanan bir oyun. Genç ya da tecrübeli oyunculara şans verebilirsiniz. 

Bizi Milli takımdan gelen oyuncuların sakat olması olumsuz etkilemiştir.  Genç oyuncuların dinamizmi yaşlı oyuncuların ise tecrübesi var. Yarın iyi bir takımla oynayacağız, umarım kazanırız.

 

En iyi durumda olan 11'le sahaya çıkmak zorundayız. Gençlerimizden 2-3 tanesinin de şu an adaptasyonunun iyi olduğunu düşünüyorum. 

Biz her maça kazanmak için çıkıyoruz. Her maçta kendimizi favori görüyoruz. Favori olmaktan daha çok kazanmak için bir şeyler yapmak önemli. 

Rakibimiz iyi bir takım, disiplinli, kompakt ve dinamik bir takım. Sahasını iyi kullanan ciddi bir rakip. 

Zor bir maç olacak, hem bizim hem onlar için. Favori olmak hiçbir şey göstermiyor.

Galatasaray Doğa Sigorta 76 - 81 Dolomiti Energia Trento | Maç Özeti - EuroCup 6. Hafta