AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Şenol Güneş için kritik gün...

Ajansspor Editör
Salim Manav
İlk Yayınlanma : 09 Eyl 2021 - 08:49 / Son Güncelleme : 09 Eyl 2021 - 10:07

TFF Başkanı Nihat Özdemir, A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ile bugün Riva'da saat 11.30'da görüşme gerçekleştirecek. İşte detaylar...

Şenol Güneş için kritik gün...

Dünya Kupası Elemeleri'nde Hollanda karşısında alınan hezimetin ardından koltuğu sallanan Şenol Güneş ile Türkiye Futbol Federasyonu Nihat Özdemir bugün toplantı gerçekleştirecek.

Avrupa Şampiyonası'nda gruplarda 0 çeken milli takım, Dünya Kupası Elemeleri'nde de Hollanda karşısında kalesinde 6 gol gördü. Millilerin bu performansı sonrası Şenol Güneş'in koltuğu sallantıya girdi. TFF Başkanı Nihat Özdemir bugün tekrübeli teknik direktör ile toplantı yapacak.

Ayrılık açıklanabilir...

Fanatik gazetesinde yer alan habere göre gerçekleştirilecek toplantıda 2 sonuç çıkabilir. İlkinde TFF Başkanı Nihat Özdemir, Şenol Güneş'in ayrıldığını açıklayabilir; ikinci ihtimal de ise 69 yaşındaki çalıştırıcının istifasını sunması.

Sözleşmesi Haziran 2022'de bitiyor

A Milli Futbol Takımı'nda ikinci dönemine Mart 2019'da başlayan Şenol Güneş'in sözleşmesi Haziran 2022'de sona erecek.

Skorer'de yer alan habere göre TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Milli Takımlar Sorumlusu Selim Soydan'la toplantı yaptı. 

'Bu ülke bunu hak etmiyor'

Özdemir, “Ciddi başarısızlık var. Bunda bizim de sorumluluğumuz var. Üzerimize düşen neyse yapmaya hazırım. Bu ülke bu tabloyu hak etmiyor." dedi. 

Soydan ise Özdemir'e şu şekilde cevap verdi:

"Ortada ciddi bir başarısızlık var. Bunda mutlaka benim de payım vardır. Sayın başkan ne istersen yapmaya hazırım"