Şenol Güneş işi bitirdi! İşte Güneş'in yeni prensi!

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Macaristan ve Sırbistan ile oynanacak maç öncesi Mert Müldür ile ilgili kararını verdi. Mert Müldür ile telefon görüşmesi yapan futbolcu, oyuncunun milli takım kadrosuna alınacağı müjdesini verdi. Ayrıca Kaan Ayhan da yine davet alan isimlerden biri oldu. Tüm detaylar!
28 Ağustos 2020 16:01- Son Güncelleme - 28 Ağustos 2020 16:06
Google news abonelik

Emrah KARALİNÇ-AJANSSPOR

Almanya Ligi’nde Fortuna Düsseldorf forması giyen Kaan Ayhan, geride bıraktığımız haftalarda İtalyan ekibi Sassuolo’ya transfer olmuştu. Futbolcu, sıkıntılı bir transfer sürecini geride bırakmış ve Sassuolo’ya katılarak Türkiye’ye transfer olacağı iddialarını da sona erdirmişti.

Bilindiği gibi Kaan Ayhan, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin transfer gündemindeydi. Ayrıca Mert Müldür konusunda da Ajansspor, dikkat çeken bir bilgiye ulaştı. Şenol Güneş ile Mert Müldür arasında bir telefon görüşmesi gerçekleşti. İşte yaşanan gelişmeler…

Kaan Ayhan, Macaristan ve Sırbistan maçlarında kadroda olacak

Sassuolo’da sıcak bir şekilde karşılanan Kaan Ayhan A Milli Futbol Takımı’nın 3 Eylül’de Sivas’ta Macaristan ile oynayacağı maç ve 6 Eylül’de Sırbistan’da Belgrad’da yapılacak maçların kadrosunda yer alacak. Şenol Güneş’ten futbolcuya bu yönde bir haber gitti.

Şenol Güneş’in yeni prensi Mert Müldür

Öte yandan Rapid Wien sonrasında Sassuolo’ya transfer olan defans oyuncusu 21 yaşındaki defans oyuncusu Mert Müldür de Şenol Güneş’ten daveti kaptı. Mert Müldür de A Milli Takım’ın oynayacağı bu iki karşılaşmanın kadrosuna alınacak.

Mert Müldür için Şenol Güneş’e nasıl bir bilgi gitmişti?

Kariyerinde başarılı maçlar çıkaran Mert Müldür, daha önce milli takıma seçildi. Fakat; hazırlık maçlarında forma giydiği için Avusturya Milli Takımı’nın tercih etme hakkı saklıydı. Mert Müldür, Şenol Güneş’i telefonla arayarak, ”Hocam, benim kalbim her zaman Türkiye için çarpıyor” dedi. Şenol Güneş de futbolcuya gereken hamlenin yapılacağı sözünü verdi.

Uzun yıllar milli formaya hizmet etmek istiyor

Mert Müldür, Türkiye A Milli Takımı’nda önümüzdeki dönemlerde objektiflerin çevrileceği isim olacak. Futbolcu, kendisine güveniyor. Uzun yıllar da ay-yıldızlı formayı giyeceğine inanıyor.

Türkiye’nin Uluslar Ligi’ndeki rakipleri kimler?

UEFA'nın ilk kez 2018-2019 sezonunda uygulamaya koyduğu A Milli Takım düzeyindeki turnuvası UEFA Uluslar Ligi'nin 2020-2021 dönemi kura çekimi Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da gerçekleştirilmiş ve Türkiye, UEFA Uluslar B Ligi 3. Grup'ta Macaristan, Sırbistan ve Rusya ile eşleşmişti.

A Milli Takım kimlerle, saat kaçta karşılaşacak?

Ay-yıldızlı ekibimiz, 3 Eylül Perşembe günü Sivas’ta Macaristan ile saat 21:45’te karşılaşacak. Türkiye’nin bir sonraki rakibi 6 Eylül Pazar günü Sırbistan olacak. Sırbistan maçının başlama saati de yine 21:45 olarak belirlenmişti.