Şenol Güneş, 3-0 kaybedilen Trabzonspor maçı sonrası konuştu

Ali Bozkurt
17.09.2023 - 22:42 | Son Güncellenme: 17.09.2023 - 22:49

Trabzonspor'a deplasmanda 3-0 mağlup olan Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş, derbi sonrası açıklamalarda bulundu. Güneş'in maç yorumu...

Şenol Güneş, 3-0 kaybedilen Trabzonspor maçı sonrası konuştu

AJANSSPOR HABER

25 maç sonra Trabzonspor'a 3-0 yenilerek mağlubiyet gören Beşiktaş'ta Şenol Güneş, maçtan hemen sonra yayıncı kuruluş beIN Sports'a açıklamalarda bulundu.

''Rakip daha sert oynadı ve o sertliğin karşılığını da aldı''

Trabzonspor'un oyunda sert oynadığını söyleyen Güneş, ''Düşündüğümüz oyunun altında oynadık. Yavaş başladık maça. Yediğimiz iki gol şanssızlık, hata denebilir. Rakibi daha dirençli hale getirdi. Kazanmayı hak etmediğimiz bir maçtı. Rakip kolay da goller bulunca daha dirençli ve inançlı oynadı. Üzgünüz. Maç içerisinde duygu kırılmaları da olabiliyor. Beklenen oyunun altındaydık. Hak etiğimiz bir mağlubiyetti. Rakip daha sert oynadı ve o sertliğin karşılığını da aldı.'' dedi.

''Fikstürde bir şanssızlığımız da var''

Milli ara sonrası deplasmanda oynamanın zor olduğunu söyleyen Güneş, ''Yavaş oyun içerisinde beklenmeyen, kendi sahamızda gibi rahat oynuyorduk. O tip golleri yemememiz gerekiyor. Serbest vuruş golü, üçüncü gol. Goller oyunun akışını değiştirdi. Goller olsun olmasın kendi oyunumuzun altında oynadık. Diri, tempolu bir takım görüntüsü vermedik. Fikstürde bir şanssızlığımız da var. Milli takım arası sonrası hep deplasmana gidiyoruz. Şimdi bu maça geldik. Ev sahibi olmanın avantajı var.'' dedi.

''Bu bizim oyun tarzımız değildi''

Oyuncuların performans olarak beklentinin altında kaldığını söyleyen Güneş, ''Eldeki oyuncuları ayrı çalışıyorsun, fiziksel olarak nasıl olduklarını bilmiyorsun. Bizim oyuncularımız iyi ve kaliteli oyuncular. Bugün oyunun başından itibaren benim de seçtiğim oyuncular tüm olarak gördüğüm kadarıyla kendi oyunlarının altında kaldılar. Sakin göründüler ama yavaş oynadık. Bu bizim oyun tarzımız değildi. O yüzden de kaybettik.'' dedi.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler