AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Teknik direktör Şenol Güneş'e Fransa'dan teklif geldi

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 10 Haz 2022 - 08:55 / Son Güncelleme : 10 Haz 2022 - 09:11

Son olarak A Milli Takımı çalıştıran ve daha sonra adı da Beşiktaş ile anılan tecrübeli teknik adam Şenol Güneş'e yurt dışından teklif geldi. İşte detaylar...

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası ve 2022 Dünya Kupası elemelerinde alınan kötü sonuçların ardından TFF ile karşılıklı anlaşarak A Milli Takım teknik direktörlüğü görevinden ayrılan Şenol Güneş'in adı geride kalanan sezonda özellikle eski takımı Beşiktaş ile sıkça anılmıştı.

Yurt dışından teklif geldi

Takım çalıştırıp çalıştırmayacağı merak konusu olan Şenol Güneş'e yurt dışından teklif geldiği ortaya çıktı. A Spor ekranında canlı yayında konuyu dile getiren Zeki Uzundurkan, tecrübeli teknik adama Fransa'dan transfer teklifi geldiğini açıkladı.

St. Etienne Şenol Güneş'i istiyor

Uzundurukan sözlerini şöyle sürdürdü: "Şu anda Şenol Güneş'e Saint-Etienne'den teklif var. Şenol Hoca çok düşünmüyor gibi görünüyor. Çok futbolcu yetiştirip satan bir kulüp."

St. Etienne küme düştü

Fransa Ligue 1'e geride bıraktığımız sezon veda eden Saint-Etienne, play-out maçında Auxerre'e elendiktek sonra taraftarı sahaya girerek olayların çıkmasına sebep olmuştu.

15 yıl önce yurt dışında çalıştı

Başarılı çalıştırıcı Ocak 2007 ve Kasım 2009 tarihleri arasında Güney Kore ekibi FC Seul takımının teknik direktörlüğünü yapmıştı. Güneş, FC Seul ile 125 maça çıkmış ve 1.73 puan ortalaması elde etmişti. Tecrübeli teknik adam Seul'den ayrıldıktan sonra Trabzonspor'a geri dönmüştü.