Şenol Güneş'ten fikstür çıkışı: "Anlamış değilim!"

İsa Kethüda
24.09.2023 - 18:35 | Son Güncellenme: 25.09.2023 - 00:16

Beşiktaş'ın, Beşiktaş Park'ta karşılaştığı Mondihome Kayserispor'u yendiği karşılaşma sonrası teknik direktör Şenol Güneş açıklamalar yaptı. Detaylar.

Şenol Güneş'ten fikstür çıkışı: "Anlamış değilim!"

AJANSSPOR-HABER

Beşiktaş'ın, Trendyol Süper Lig'in 6. haftasında Beşiktaş Park'ta karşılaştığı Mondihome Kayserispor'u 2-1 yendiği maç sonrası teknik direktör Şenol Güneş açıklamalarda bulundu.

"Rakip sahada oynamaya çalıştık"

Kayserispor'un iyi takım savunmasını yaptığını ifade ederek sözlerine başlayan Güneş, "Kayserispor 5 maçta mağlubiyeti yok. Takım savunmasını iyi yapıyor. Belli bir oyun kalıbı içinde hızlı hücuma çıkıyor. Rakip sahada oynamaya çalıştık. İkinci yarıda da oyun disiplininden kopmadık. İlk yarıda da pozisyonlar vardı. Daha akıcı oynamak lazım. Rakip savunmada olmasına rağmen yine de orada pozisyon bulduk. Duran toptan gol atmayı bekliyorduk ama yiyeceğimizi hiç beklemedik. 

"İyi paslar verebilseydik, daha fazla pozisyon üretebilirdik"

Çünkü Kayserispor'un boy ortalaması kısa. En önemli özelliklerimizden birisini duran toptan gol yememek olarak düşünürken bugün beklenmeyen şekilde iki vuruşla rakip gol attı. Futbol böyle. Rakip daha az gelip gol atabilir, siz bulduğunuz pozisyonu gole çeviremeyebilirsiniz. İyi paslar verebilseydik, daha fazla pozisyon üretebilirdik. Ama bu bizim yavaş oyunumuzun, akıcılığımızın eksik taraflarını gidermez. 

İlgini Çekebilir
Salih Uçan'dan zemin eleştirisi: "Git gide kötüye gidiyor"
Habere Git

"Seyircimiz önünde alınan 3 puan olumlu"

Bütün oyuncular elinden gelen gayreti gösterdi, 3 puan aldı. Zorlandığımız dönemler olacak. 3 günde 1 maç oynadığımız için değişiklikler yapmak durumundaydık. Ona rağmen galibiyet güzel. Geçen maçta oynayanlar da vardı. 3-4 tane oyuncumuzu uzun süre oynattık. İlk yarı skor olsaydı dışarı alabilirdik. Seyircimiz önünde alınan 3 puan olumlu.

"Adana Demirspor'a hazırlanmak için yarın idman yapacağız"

Bütün takımlar zor. Pendik'e puan verdik, sürpriz oldu. 1 mağlubiyet, 1 beraberliğimiz var. Adana Demirspor'a hazırlanmak için yarın idman yapacağız. Salı günü gideceğiz. Yetişirsek Çarşamba günü maç oynayıp çabuk çabuk geri döneceğiz. Orada kalmak istedim ama bu sefer 3-4 gün orada kalmak gerekiyordu. Keşke Perşembeye koyup Pazar koysalardı da oradan Konya'ya geçerdik. 

"Kolay olmayacak 3 maç"

Bu sefer oyuncuları 5 gün kampa almak istemedim. Çünkü sürekli birlikteyiz. Ama yapacak bir şey yok. Adana Demirspor daha önce Avrupa maçı oynayacakken şimdi tam tersini oynayacak. Onun için sormuştum, federasyon mu yapıyor, yayıncı kuruluş mu yapıyor... Önemli değil. Kolay olmayacak 3 maç. 

İlgini Çekebilir
Kartal, 6 dakikalık rüzgarla uçtu!
Habere Git

"Bu fikstürü anlamış değilim"

Bizim bir sıkıntımız daha var. Milli sayımız 11'den bazen fazla olabiliyor. Onların gidip oynamayıp geri döndüğü zaman idman da kayboluyor. Bu tip değişimlerde milli takımlardan gelen oyuncular sakat gelebiliyor, oynamadan gelebiliyor. Deplasmanı en fazla yaşayan bir takım olarak bu fikstürü anlamış değilim. Bize şöyle diyorlardı yurt dışından veya seyehatten gelen takımları 1 gün daha sonraya atıyorduk. O bize olmuyor" dedi. 

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler